moda i design
Dekoracje wnętrz

Co łączy modę z dekoracją wnętrz – Targi mody i designu

Moda oraz wystrój wnętrz wydawałyby się zupełnie odrębnymi dziedzinami zainteresowania, które nie mają zbyt wiele wspólnego. jednak okazuje się, że organizuje się duże wydarzenia związane zarówno ze stylizacją i modą oraz wystrojem wnętrz. Są to oczywiście targi mody i designu, które organizowane są każdego roku w większych miastach w całej Polsce. Dzięki takim wydarzeniom można znaleźć wiele wspólnych elementów łączących obie dziedziny naszego życia.

Stoiska projektantów odzieży i domów mody

odzież markowa liu joDla projektantów odzieży, zarówno tych niezależnych jak i uznanych na rynku domów mody z całego świata jest to okazja aby zaprezentować swoje najnowsze kolekcje sporej grupie zainteresowanych tematyką osób. Często na takich targach można zapoznać się z ofertą jeszcze przed premierą czy oficjalnymi pokazami. Spore zróżnicowanie dostępnych produktów odzieżowych i usług pozwala na dokładne rozeznanie się w branży, zaobserwowanie pojawiających się trendów. Wydarzenia takie wzbudzają ogromną ciekawość i przyciągają ogromne liczy zainteresowanych. Na gości zawsze czekają specjalne oferty, promocje, wydarzenia i atrakcje. Do przykładowych, cyklicznych wydarzeń tego typu należą m.in. Silesia Bazaar w Katowicach, Targi Mody w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Mody Fast Fashion i wiele innych tego typu. Poza odzieżą prezentowana jest także galanteria, dodatki, biżuteria.

Stoiska akcesoriów dekoracyjnych i wystroju wnętrz

Poza modą i strefą fashion targi obfitują w wystawy projektantów wnętrz, producentów i projektantów elementów wyposażenia wnętrz i wystroju. Mowa tutaj o produktach tekstylnych jak firany, zasłony, dywany, narzuty, pledy, pościele, poduszki dekoracyjne, ozdobne poszewki. Do tego dochodzą piękne meble, akcesoria meblowe oraz wszelkie usługi związane z projektowaniem wnętrz, aranżacją przestrzeni mieszkalnych i biurowych. Bardzo będą zainteresowani taką formą wszyscy, którzy interesują się modą, i są na etapie wykończenia mieszkania, lub lubią wprowadzać w swoich wnętrzach zmiany aranżacyjne, szukając odmiany, lub poprawy wyglądu wnętrza.

Co łączy modę i wystrój wnętrz?

Organizacja wspólnych targów z zakresu świata mody jak i wystroju i aranżacji wnętrz nie jest dziełem przypadku. Dwie branże łączy wiele wspólnych elementów, a eksponowanie produktów i usług z obydwóch branż daje wiele korzyści odwiedzającym i powoduje, że do stoisk zagląda więcej osób. Przede wszystkim osoby zafascynowane tematem fashion przejawiają także zainteresowanie tematami wystroju i aranżacji wnętrz, dlatego chętnie zaglądają na stoiska powiązane z tym tematem. Poza tym wystrój jest dość szeroką dziedziną, która obejmuje zarówno projektowanie ubrań, ale i projektowanie designu. Kolejną rzeczą jest czerpanie inspiracji. Zarówno projektanci mody mogą czerpać inspiracje z projektów produktów służących wystrojowi i dekoracji wnętrz, jak i na odwrót.

moda i design

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *