Dekoracje wnętrz,Dom,Salon

Oświetlenie LED w salonie – dlaczego warto?

Salon to chyba najważniejsze pomieszczenie w domu. Przyjmujemy w nim gości, relaksujemy się po ciężkim dniu pracy, spędzamy czas z rodziną, oglądamy telewizję czy słuchamy muzyki. Warto zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie w salonie, które nie tylko stworzy miły nastrój, ale będzie również energooszczędne i przyjazne dla naszego wzroku. Coraz więcej osób decyduje się na oświetlenie LED w salonie. Dlaczego to dobry pomysł? Jakie są zalety takiego rozwiązania i na co warto zwrócić uwagę?

Dlaczego oświetlenie LED w salonie?

Oświetlenie LED to rozwiązanie bardzo nowoczesne i ciekawe, a przy tym posiadające szereg różnorodnych zalet. Lampy oraz taśmy ledowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych żarówek. W salonie oświetlenie LED sprawdzi się idealnie jako oświetlenie główne, ale także punktowe. Taśmy LED pozwalają na stworzenie wielu ciekawych aranżacji, a przy tym są sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd. LEDY zużywają bowiem znacznie mniej energii niż znane żarówki, a przy tym ich żywotność jest znacznie dłuższa. Dodatkową zaletą oświetlenia LED w salonie jest to, że nawet w chwili, gdy dioda zacznie się przepalać, to nie gaśnie od razu, tylko stopniowo traci swoją moc. Pozwala nam to uniknąć wielu przykrych niespodzianek, kiedy nagle gaśnie światło, a my w ciemnościach jesteśmy zmuszeni szybko szukać świeczki czy latarki.

Gdzie zamontować LEDy w salonie?

Jak już zostało wspomniane, oświetlenie LED dobrze sprawdzi się jako światło główne, ale też punktowe. W tym drugim przypadku będzie ono dodatkowo ciekawą ozdobą, która pozwoli nam np. wyeksponować jakąś część salonu. Plusem oświetlenia LED jest to, że można je zamontować praktycznie wszędzie, dlatego jedynym ograniczeniem podczas aranżacji będzie nasza wyobraźnia. Doskonale sprawdzi się np. jako oświetlenie schodów. Ten pomysł jest dobry, kiedy schody znajdują się w salonie, a my dodatkowo chcemy podkreślić ich charakter i zależy nam na dyskretnym świetle. Warto zdecydować się na ten krok również ze względów bezpieczeństwa i wygody domowników. Aby wejść po schodach lub z nich zejść nie będziemy już musieli zapalać światła głównego. Wystarczy oświetlenie punktowe, które będzie dyskretne, ale jednocześnie odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb.

W dużych salonach oświetlenie LED sprawdzi się idealnie, aby oświetlić wnęki. Można w ten sposób wyeksponować cenne dzieła sztuki, obrazy lub inne dodatki, na których szczególnie nam zależy. Innym rozwiązaniem, które warto wykorzystać, jest oświetlenie mebli, półek lub regałów z książkami. Pozwoli nam to na stworzenie naprawdę ciekawego klimatu.

Jeśli zależy nam na oświetleniu LED, warto odwiedzić strony sklepów, które oferują bogaty asortyment produktów. Przykładem takiego sklepu jest Idea Pur: https://sklep.ideapur.pl/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *