Archiwum kategorii: Przemysł

Prezent świąteczny dla kucharza

Święta to czas kiedy obdarowujemy najbliższych prezentami. Nie zawsze jednak wyróżniają się one kreatywnym podejściem. Choć skarpety i sweterek w renifery z pewnością przywołują miłe skojarzenia, to nie zawsze będą one dobrym prezentem. Zwłaszcza, gdy szukasz inspiracji na świąteczny prezent dla kucharza, możesz skorzystać z naszych podpowiedzi, które uwzględniają potrzeby największych mistrzów patelni. Czytaj dalej Prezent świąteczny dla kucharza

Wynajem dźwigów (Śląsk) – ważne informacje dla zleceniodawców

Wynajem dźwigów – Śląsk – to coraz popularniejsza usługa w wielu miastach. Korzystają z niej przede wszystkim te osoby i firmy, które decydują się na różnorodne prace związane między innymi z dużymi remontami, budową lub też wyburzaniem budynków. Profesjonalne sprzęty są w stanie wykonać wiele ciężkich prac z należytą starannością i w wyznaczonym terminie. Sprawdź, co zleceniodawcy powinni wiedzieć o usługach dźwigowych na terenie Śląska. Czytaj dalej Wynajem dźwigów (Śląsk) – ważne informacje dla zleceniodawców

Wentylatory promieniowe transportowe – budowa i miejsca wykorzystania

Wentylatory promieniowe transportowe zaliczają się do szerszej grupy wentylatorów przemysłowych. W poniższym artykule prezentujemy najważniejsze informacje na temat ich budowy, a także miejsc, gdzie są wykorzystywane.

Wentylatory transportowe

Wentylatory tego typu służą do transportu pneumatycznego. Dla przykładu w przemyśle rolniczym wentylatory mają za zadanie transportować zboże. Zaś w przemyśle meblowym i stolarskim zadaniem wentylatorów promieniowych transportowych jest transport wiórów i trocin. W przypadku przemysłu papierowego zadaniem wentylatorów jest transport okrawków papierowych. Jak widać wentylatory mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach polskiego i światowego przemysłu.

Jak zbudowany jest silnik wentylatorów promieniowych transportowych?

Wentylatory promieniowe transportowe mają wytrzymałe, odporne na pracę w trudnych warunkach silniki. Urządzenia posiadają silnik trójfazowy. Wentylatory są przystosowane do pracy z falownikiem.

Obudowa wentylatora

Wentylatory standardowo posiadają obudowę ze stali. Najczęściej jest ona malowana proszkowo. Zapewnia jej to wytrzymałość na różnorodne, trudne warunki fizyczne i chemiczne.

Wentylatory – wysoka jakość

Wentylatory muszą być wykonane w staranny, dokładny sposób. Bardzo ważne jest to, aby do ich budowy używać materiałów tylko najwyższej jakości. Tylko takie rozwiązania pozwolą na bezpieczną, sprawną i długą pracę urządzeń.

Kiedy wykonywać przeglądy instalacji?

Każda instalacja wraz z zamontowanymi w niej wentylatorami powinna być poddawana regularnym przeglądom technicznym. Daty przeglądów winne być zapisane w specjalnie przygotowanym harmonogramie. Bardzo ważne jest to, aby przestrzegać założonych w harmonogramie ustaleń.

Praca w wysokiej temperaturze

Możliwe jest specjalne wykonanie wentylatorów transportowych, które będą dostosowane do pracy w podwyższonej temperaturze. Takie wymagania należy uwzględnić na etapie projektowym.

Dowiedź się więcej na stronie https://www.luftberg.pl/oferta/wentylatory-promieniowe-transportowe

Wykorzystanie myjek ultradźwiękowych w różnych gałęziach przemysłu

Myjki znajdują zastosowanie w bardzo wielu obszarach. Coraz większą popularnością cieszą się myjki, które wykorzystują technologię czyszczenia ultradźwiękami.

Na czym polega zasada działania myjek ultradźwiękowych?

Ultradźwięki to fale dźwiękowe, których częstotliwość jest zbyt wysoka dla ludzkiego ucha. Właśnie te fale są wykorzystywane w tego rodzaju myjkach. Są one przenoszone za pomocą wody, która zawiera płyn czyszczący. W wyniku tego powstaje mnóstwo mikropęcherzyków, które wybuchają do środka. Ta implozja powoduje nagłą zmianę ciśnienia, w wyniku czego cząsteczki brudu (oleju, pyłów, past polerskich, wiórów i innych zanieczyszczeń) zostają oddzielone od powierzchni czyszczonego przedmiotu.

Zastosowanie myjki ultradźwiękowej w przemyśle

Myjka ultradźwiękowa staje się coraz bardziej nieocenionym wsparciem w przemyśle. Stosowana jest najczęściej do mycia powierzchni detali o niewielkich oraz skomplikowanych kształtach. Dzięki działaniu fal ultradźwiękowych, możliwe jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc takich jak: zakamarki, otwory i szczeliny. Mycie ultradźwiękowe zapewnia najwyższą jakość i precyzję mycia oraz zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych czyszczonych detali.

Myjki ultradźwiękowe są z powodzeniem wykorzystywane w takich gałęziach przemysłu, jak: budownictwo, rolnictwo, przemysł spożywczy, górnictwo, przemysł motoryzacyjny. Służą między innymi do oczyszczania; odtłuszczania; usuwania rdzy, wiórów, smarów i past polerskich; mycia podzespołów, form wulkanizacyjnych, przyrządów i narzędzi pomiarowych; regeneracji układów DPF.

Ponadto myjki ultradźwiękowe z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym (np. do czyszczenia sit i szkieł laboratoryjnych), przemyśle zbrojeniowym (mycie broni palnej oraz komponentów do elaboracji amunicji).

Zalety myjek ultradźwiękowych

Do podstawowych zalet z pewnością zaliczyć można: bezkonkurencyjną skuteczność, szybkość, dokładność, bezpieczeństwo, oszczędność wody, sterylność oraz prostotę i wygodę użytkowania.

Więcej informacji na temat myjek można znaleźć na https://mkdultrasonic.pl