Archiwum kategorii: Ogród

Meble z technorattanu – jakie zalety mają ekskluzywne meble ogrodowe?

Meble z technorattanu chętnie wybierane są przez właścicieli mniejszych lub większych zielonych zakątków. Idealne do ogrodów, spełniające swoje funkcje na balkonach i tarasach technorattanowe meble ogrodowe posiadają wiele zalet, na których skupiamy się w treści poniższego artykułu. Dowiedz się jakie ekskluzywne meble ogrodowe wybrać i dlaczego – zapraszamy do lektury! Czytaj dalej Meble z technorattanu – jakie zalety mają ekskluzywne meble ogrodowe?

Zestawy wypoczynkowe, czyli niezawodne, technorattanowe meble ogrodowe

Zestawy wypoczynkowe do ogrodu to niezwykle komplety mebli, które wspomagają właścicieli w nadaniu ogrodowi zwiększonej funkcjonalności a przy tym również we właściwej aranżacji tej przestrzeni. Wypoczynki ogrodowe te technorattanowe meble ogrodowe, które charakteryzują naprawdę duże gabaryty a przy tym niezwykła użyteczność i ergonomia. Poznaj tajemnice wypoczynków ogrodowych! Czytaj dalej Zestawy wypoczynkowe, czyli niezawodne, technorattanowe meble ogrodowe

Meble ogrodowe z aluminium – lepsze niż drewniane?

Wraz z nadejściem wiosny z zimowego snu budzą chęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pandemia zdecydowanie zmieniła otaczającą nas rzeczywistość a obostrzenia sprawiają, że, pragnąc ich przestrzegać, jesteśmy zobowiązani do spędzania jak największej ilości czasu we własnym domu. Skoro ośrodki rekreacyjno-sportowe są pozamykane to warto zajrzeć do własnego ogrodu i, aranżując go, spędzić kreatywnie czas. Czytaj dalej Meble ogrodowe z aluminium – lepsze niż drewniane?

Materiał na markizę – jaki wybrać?

Markiza to osłona zewnętrzna stosowana w celu ochrony przed zbyt intensywnym słońcem, ale również wiatrem oraz drobnym deszczem. Aby jednak markiza spełniała swoje zadanie i odpowiednio nas ochraniała, musi być skonstruowana z odpowiednich tkanin. Na co zatem zwracać uwagę wybierając materiał?

Czytaj dalej Materiał na markizę – jaki wybrać?

Zadbaj o swój ogród już dziś! Niezbędne narzędzia

Nadchodzi wiosna, a z nią wyczekane prace porządkowe. Osoby posiadające ogród, garaż lub warsztat doskonale wiedzą, ile pracy jest z tego typu przestrzeniami, aby były zadbane, funkcjonalne oraz bezpieczne. Aby praca przebiegała sprawnie konieczne jest posiadanie niezbędnych narzędzi, które zdecydowanie usprawnią nasze porządki. W niniejszym materiale zwrócimy uwagę na narzędzia do pracy w ogrodzie. Zapraszamy!

Narzędzia akumulatorowe do ogrodu

Praca w ogrodzie wiąże się z ciągłym przemieszczaniem. Dlatego też warto zainwestować w narzędzia akumulatorowe, które posiadają tę zaletę, że nie ograniczają nas kablem podpiętym do gniazdka. Dzięki temu dają nam pełną swobodę wykonywanych zadań. Należy jednak pamiętać, że akumulatory tych narzędzi trzeba regularnie ładować, aby cały czas funkcjonowały bez zarzutu. Warto również nadmienić, że narzędzia akumulatorowe mają świetne zastosowanie również w przypadku ciasnych i trudno dostępnych miejsc, jak np. dmuchawa do liści. 

W ogrodzie najlepiej poradzą sobie narzędzia akumulatorowe, czyli takie, które działają dzięki specjalnemu akumulatorowi i nie muszą być podłączone do gniazda elektrycznego. Ich ogromną zaletą jest to, że zapewniają całkowitą swobodę podczas pracy i w niczym nie ograniczają. Doskonale się także sprawdzają w ciasnych, trudno dostępnych miejscach i nie tylko. Do prac w ogrodzie stosuje się między innymi nożyce do krzewów czy też dmuchawa do liści. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takich narzędzi?

Wady i zalety narzędzi akumulatorowych

Narzędzia akumulatorowe posiadają całą masę zalet, ale nie są też bez wad. Oto, co warto jeszcze na ich temat wiedzieć.

Plusy:

  • wygoda i komfort stosowania,
  • swoboda pracy, 
  • łatwy dostęp do ciasnych i trudno dostępnych miejsc,
  • cicha praca.

Minusy:

  • ograniczona wydajność akumulatora, 
  • konieczność regularnego ładowania, 
  • wraz z rozładowywaniem się baterii spada jakość pracy.

 

Jak zatem widać, warto samemu rozważyć zakup narzędzi akumulatorowych. Zdaniem naszej redakcji sprzęt ten pomimo drobnych wad jest jak najbardziej wart zakupu. Koniecznie jednak trzeba wybierać sprzęt znanych i cenionych producentów, takich jak Asta lub Dedra, których produkty dostępne są  na stronie internetowej https://www.narzedzie24.pl/

Jakie narzędzia do ogrodu?

Bez dwóch zdań pracę w ogrodzie trudno wyobrazić sobie bez takich narzędzi, jak grabie, nożyce, sekatory oraz wspomniane już dmuchawy, a także kosiarki (najlepiej akumulatorowe). Jeżeli planujemy przesadzanie drzewek lub drobniejszych roślin warto zaopatrzyć się także w łopaty. Warto również sprawdzić po zimie stan zraszaczy oraz węży ogrodowych. Ponadto jeżeli planujemy pracę z nawozem oraz różnymi odżywkami do roślin, koniecznie należy wyposażyć się w odpowiednie środki ochrony indywidualnej. Koniecznie należy posiadać okulary ochronne na gumce (zapewniają stabilność i komfort noszenia) oraz profesjonalne rękawice do pracy w ogrodzie. 

Stół ceramiczny czy drewniany? Wybieramy stół ogrodowy

Stół ogrodowy powinien stanąć na każdym tarasie, jeżeli pragniemy z niego korzystać podczas imprez z przyjaciółmi w ogrodzie, grilli czy wspólnego spożywania posiłków wraz z rodziną w wiosenne popołudnia. W dzisiejszym artykule porównamy trzy rodzaje stołów: drewniane, kompozytowe i ceramiczne. Czytaj dalej Stół ceramiczny czy drewniany? Wybieramy stół ogrodowy

Pomysły na meble ogrodowe na lato 2019

Lato to jeden z najbardziej ekscytujących okresów w roku, w który pozwala spędzać mnóstwo czasu w ogrodzie z rodziną i przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja najbliższa rodzina, Twój krąg przyjaciół czy Twój lokalny klub książki – ogród może być piękną przestrzenią na relaks i letni wypoczynek wśród bliskich. Aby stworzyć ogród otwarty na wizyty gości potrzebne będą meble ogrodowe. Oto kilka pomysłów.

Czytaj dalej Pomysły na meble ogrodowe na lato 2019