Archiwum kategorii: Pokój dziecka

Jak urządzić pokój nastolatka?

Pokój nastolatka to niejako jego świątynia. Ludzie w tym wieku potrzebują swojej własnej przestrzeni, prywatności, a także urządzenia go tak, aby to im było w nim najlepiej. Pokój nastolatka powinien odpowiadać jego potrzebom, dlatego warto zainwestować w odpowiednie meble oraz drzwi, takie jak na przykład drzwi harmonijkowe niestandardowe.

Czytaj dalej Jak urządzić pokój nastolatka?

Wybieramy rolety do pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dziecięcy należy zwrócić uwagę nie tylko na wystrój wnętrza, ale przede wszystkim na jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Oczywistym jest, że w przypadku małych dzieci wdroży się w niektórych przypadkach rozwiązania, niż u większych, samodzielnych maluchów. Ponadto kwestia aranżacji wnętrza również uzależniona jest od wieku dziecka. Wybierając rolety do pokoju dziecka warto mieć to na uwadze.

Pokój przyjazny dziecku

Rodzice dokładają wszelkich starań, aby pokój ich dziecka był mu jak najbardziej przyjazny. Jest to niezwykle ważne, aby dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie w miejscu, w którym bawi się i śpi. Dlatego też pokoiki ozdabia się różnorodnymi tapetami oraz dywanikami z postaciami z bajek. Pokój dziecka powinien być przytulny i kolorowy, wzbudzający same przyjemne skojarzenia. 

Jaką osłonę na okno wybrać?

Zajmując się urządzaniem pokoju dziecięcego, rodzice często pomijają kwestie udekorowana okna. A jest to przecież niezwykle ważna sprawa nie tylko pod kątem wizualnym, ale również praktycznym. Wybierając osłony na okno należy zwrócić uwagę, aby ilość wpadających promieni słonecznych do pomieszczenia była odpowiednia. Innymi słowy  – nie można dopuścić do przesadnego zaciemnienia pomieszczenia. Osłony na okno powinny dawać poczucie komfortu i dyskrecji (zwłaszcza, gdy mieszka się na parterze lub ma wścibskich sąsiadów), ale jednocześnie nie zaciemniać przesadnie pomieszczenia. Niniejsze warunki spełniają dwa typy rolet: dzień i noc oraz rzymskie. Dlaczego akurat one będą dobrym wyborem?

Rolety dzień noc – zapanuj nad światłem!

Od wielu lat najczęściej wybierane są rolety typu dzień noc. Ich konstrukcja sprawia, że choć całkowicie zakrywają okno, to dostarczają zróżnicowaną dawkę światła. Uzależniona jest ona od aktualnego ustawienia rolet. Otóż rolety dzień noc składają się z poziomych pasów, które na przemian wykonane są z pasów mniej lub bardziej przepuszczających światło słoneczne. Jest to niezwykle wygodna opcja, gdyż chcąc lekko przysłonić okno nie ograniczamy dostęp światła naturalnego. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych rolet dzień noc, dzięki czemu można dopasować je do kolorystyki pokoju dziecięcego. 

Rolety rzymskie – estetyka przede wszystkim

Rolety rzymskie dają więcej możliwości jeżeli chodzi o kwestie wizualne. Niniejsze rolety to swego rodzaju zasłony, które są w specjalny sposób podpięte i “podciągane” na oknie. Wykonane są – tak jak tradycyjne zasłony – czyli z materiału, co daje wiele możliwości jeżeli chodzi o wzory i kolory. Zatem rolety rzymskie do pokoju dziecięcego można wybrać z postaciami z bajek, księżniczkami, czy też superbohaterami. Rolety te nie dość, że są atrakcyjne, to na dodatek bardzo praktycznie. Dowolnie można dozować wpadający strumień światła, a nocą wystarczy je całkowicie opuścić, aby zapewnić dziecku zdrowy i spokojny sen. 

Więcej informacji na temat powyższych rolet dostępnych jest na stronie https://roletyzaluzjekatowice.pl/.

Wybór biurka dla dziecka

Biurko to jeden z najważniejszych elementów dziecięcego pokoju, zwłaszcza jeśli mowa o pokoju dziecka w wieku szkolnym. Biurko służy głównie do nauki, czytania, odrabiania lekcji, korzystania z komputera, rysowania, malowania, pisania i innych czynności. Jest bardzo uniwersalne i pozwala wygodnie zorganizować sobie pracę. Czym kierować się przy wyborze dziecięcego biurka? Czytaj dalej Wybór biurka dla dziecka

Jak zorganizować pokój dziecięcy?

Organizacja dziecięcego pokoju to na pozór łatwe i przyjemne zadanie. Nic bardziej mylnego, pamiętajmy, że dziecko ma zupełnie inne potrzeby niż my i czasami trudno nam będzie dostosować pokój i wyposażenie tak, aby jak najbardziej odpowiadały maluchom a nie rodzicom. Przedstawimy kilka sugestii, które pomogą Ci zorganizować pokój dziecka, tak aby wszyscy buli zadowoleni, a dziecku niczego nie zabrakło. Czytaj dalej Jak zorganizować pokój dziecięcy?