salon z kominkiem
Dekoracje wnętrz,Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne kominki w klasycznych wnętrzach

Chcąc dobrać odpowiednie wyposażenie wnętrza w salonie domu prywatnego często zwraca się uwagę na możliwość zamontowania w nim kominków. Ten element wystroju wnętrza nie tylko poprawia nastrój ale jest też elementem funkcjonalnym. Dzięki dobraniu nowoczesnej konstrukcji wkładu kominkowego możliwe jest wsparcie domowego systemu ogrzewania przez wentylację z obudowy kominka czy wkład z płaszczem wodnym.

Nowoczesne wzory wkładów i obudowy kominka umożliwia dopasowanie tego elementu wystroju do wnętrza. Wybrane modele kominków nowoczesnych pozwalają na zupełnie inne, rzadko spotykane umiejscowienie kominka w przestrzeni pokoju. Często spotykany przy nowoczesnych konstrukcjach kominków są modele nowoczesne – często umożliwiające zamontowanie konstrukcji na środku pomieszczenia. Modele autonomicznych kominków tego typu wymagają przygotowania doprowadzenia systemu kominowego w miejsce, gdzie stać będzie tego typu kominek.

nowoczesny modernistyczny kominek

Popularne kominki narożne

Osoby urządzające swoje domy w sposób nowoczesny często poszukują odpowiednio prostych i ergonomicznych kształtów konstrukcji kominka. Minimalistyczny styl pomieszczenia może być podkreślony przez narożne kominki, w których szyba wkładu kominka niczym akwarium z zamkniętym w środku ogniem jest odsłonięta z 2 stron.

Nowoczesne kominki narożne często posiadają bardzo oszczędną, ergonomiczną linię stylistyczną, co pozwala na dopasowanie do współczesnego kanonu nowoczesności opartej o minimalizm w wyposażeniu i dekoracji wnętrz. Kominki tego typu charakteryzują się geometrycznym wzorem okna szyby kominkowej, która w narożnych kominkach staje się wizualnie częścią całej kolumny w której zamknięty jest wkład.

Montaż narożnych kominków

palenisko kominkaPrzy przygotowaniu miejsca pod kominek narożny ważne jest, aby już podczas prac projektowych domu opracować system odprowadzania spalin z wkładu kominkowego – pion kominowy umiejscowiony w odpowiednim miejscu domu pozwoli na sprawny montaż narożnego kominka w pomieszczeniu.

Zamontowanie kominka w domowym salonie sprawia, że domownicy mogą w chłodne jesienne i zimowe wieczory gromadzić się przy nim i spędzać wspólnie czas w przyjemnej, bezpiecznej, rodzinnej atmosferze.

Zobacz przykładowe modele, które możesz zamontować w swoim domu na stronie: http://kominki-ratajczak.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *