projekt salonu
Dekoracje wnętrz,Nowoczesne wnętrza,Salon

Zasady projektowania salonu

Projektowanie salonu jest wbrew pozorom skomplikowanym zabiegiem. Zwłaszcza, że jest to nie tylko pomieszczenie mieszkalne w którym najwięcej czasu spędzają domownicy ale również miejsce w którym przyjmujemy gości. Zatem dobrze by było aby salon był reprezentacyjny. W projektowaniu wnętrza salonu największą zmorą jest mały metraż pomieszczenia bądź jego mała ustawność. Aktualnie coraz bardziej popularna staje się moda na minimalizm. Jeśli znów chodzi o sam styl wnętrzarski od lat jednym z najpopularniejszych jest styl skandynawski.

Salon miejsce dla wszystkich

Salon jako tak zwane pomieszczenie centralne musi być użytkowe, eleganckie i takie w którym każdy członek rodziny znajdzie w nim coś dla siebie i będzie się w nim dobrze czuł.

Dobrze, by był zaprojektowany z myślą o wszystkich jego domownikach. Zwłaszcza, że jest to miejsce które na co dzień łączy całą rodzinę. To tutaj razem spędzamy czas, słuchamy muzyki czy oglądamy telewizję. Projektując wnętrze salonu musimy pamiętać także o tym by było przyjazne dla gości, czyli takie w którym osoby odwiedzające nie będą czuły się skrępowane mogły czuć się równie komfortowo i na luzie.

Niezbędne wyposażenie każdego salonu

  • sofa, narożnik (najlepiej rozkładane, jest to zawsze dodatkowe miejsce do spania)
  • komoda
  • chodnik/dywan
  • stolik kawowy
  • element oświetlenia (lampa stojąca)
  • półka na tv
  • dodatkowy mebel (szafka, szafa)
  • dodatkowe pufy do siedzenia czy też fotel

salon

To oczywiście niezbędne elementy które powinny znaleźć się w każdym salonie. Natomiast jeśli chodzi o dodatkowe dekoracje i rzeczy dzięki którym nasze wnętrze mogłoby zyskać na wyglądzie i przytulności o te warto dopytać architekta wnętrz. Specjalistami w tej dziedzinie jest biuro architektoniczne Gigaarchitekci www.gigaarchitekci.pl to na tutaj można sprawdzić ich dotychczasowe realizacje. Katowice i Tychy to główne rejony działalności tego biura architektonicznego. Jest to grupa specjalistów, architekt wnętrz z wieloletnim doświadczeniem dla którego nie ma rzeczy niemożliwych w projektowaniu.

Co powinno się znaleźć salonie

Wyposażenie salonu jest tutaj kwestią indywidualną. Wspólnym elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę powinno być zachowanie funkcjonalności. Zbędne będą elementy, które tylko zabierają nam przestrzeń np. nadmiar dodatków i dekoracji. Projektując wnętrze najlepiej zadbać o minimum elementów wyposażenia. Jeśli nie będziemy mogli pomieścić swoich rzeczy w salonie warto zainwestować w szafę przesuwną na przedpokoju bądź w sypialni. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać zdecydowanie więcej przestrzeni niż w przypadku gdy zdecydowalibyśmy się na gotowe meble w salonie, które owszem pomieściłyby nasze prywatne rzeczy ale zabrałyby dużo przestrzeni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *