Dekoracje wnętrz

Żaluzje na okno – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Żaluzje to wciąż chętnie wybierana osłona okienna przez wiele osób. Warto wiedzieć, że współczesne wersje żaluzji w niczym nie przypominają modele przodujące w latach 90. Czym charakteryzują się współczesne żaluzje na okno? Do jakich aranżacji je wybierać? O tym w niniejszym materiale – zapraszamy!


Żaluzje drewniane i aluminiowe

W sklepach można nabyć dwa typy żaluzji: aluminiowe oraz drewniane. Oba modele wyglądają naprawdę zjawiskowo i świetnie się prezentują w różnego typu aranżacjach. Wersja aluminiowa bez dwóch zdań rewelacyjnie sprawdzi się w nowoczesnych, wręcz modernistycznych i surowych wnętrzach. Żaluzje aluminiowe mogą występować w różnych kolorach, przy czym żaluzje grafitowe bądź czarne dodają unikatowego charakteru.
Jeżeli chodzi o żaluzje drewniane, to pięknie wyglądają we wnętrzach klasycznych, urządzonych stylu skandynawskim, ale również tych nowoczesnych. Najchętniej wybierane są żaluzje drewniane naturalne, które pokryte są jedynie bezbarwnym preparatem zabezpieczającym, bądź w białym kolorze. Same w sobie stanowią świetną i nietuzinkową ozdobę okienną.
Jak zatem widać, żaluzje drewniane i aluminiowe choć z jednej rodziny, stanowią swego rodzaju dwa światy, które mogą pięknie się uzupełniać.


Żaluzje na okno – do jakiego pomieszczenia?

Żaluzje to niezwykle uniwersalna przesłona okienna, którą można stosować tak naprawdę w każdym pomieszczeniu: salonie, sypialni, kuchni, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Żaluzje są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też chętnie stosowane są w kuchni bądź łazience. Wystarczy regularnie przecierać je suchą (a w razie potrzeby wilgotną) ściereczką i gotowe! W przypadku drewnianych żaluzji warto jedynie pamiętać, aby w razie konieczności zastosować bezbarwny środek zabezpieczający.

Co dobrać do żaluzji okiennych?

Żaluzje to rodzaj osłon okiennych, które można stosować samodzielnie lub standardowo powiesić firanki i zasłony. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Odpowiednio zaaranżowane i dopasowane do danego wnętrza żaluzje, świetnie wyglądają samodzielnie. Drewniane żaluzje ocieplą wnętrz i wprowadzą “sielski” urok, natomiast żaluzje aluminiowe podkreślą nowoczesny styl mieszkania.

Wyżej wspomniane żaluzje do nabycia są w sklepie https://roletyzaluzjekatowice.pl/oferta/zaluzje/.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *