Instalacje w domu

Gotowanie z zastosowaniem odpowiednich narzędzi kuchennych

Krajalnice są przydatne do uzyskania idealnie równych cięć, zwłaszcza gdy chcesz, aby były wyjątkowo cienkie. Jasne, ostry nóż załatwi sprawę, ale mandoliny gwarantują perfekcję i jednolitość. Mogą być używane do wszystkiego, od ziemniaków do zapiekanek ziemniaczanych po bakłażana do parmezanu lub grillowania. Te dobre potrafią dobrze kroić dojrzałe pomidory bez siniaków i rozrywania skóry. Nowoczesne gotowanie z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi kuchennych sprawi, że będziesz chciał zostać w kuchni o wiele dłużej niż zazwyczaj.

Co roku testujemy tysiące produktów. Kiedy testujemy mandoliny, kroimy partie dojrzałych pomidorów i oceniamy, ile soku i nasion zostało zatrzymanych, a także jak równe są plasterki. Oceniamy również łatwość użycia na podstawie takich czynników, jak montaż ostrza, regulatory grubości, antypoślizgowe nóżki i uchwyty, możliwość czyszczenia i przechowywanie. Wszystkie te czynniki wpływają na ogólne bezpieczeństwo, które jest najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o krajalnice mandoline. Nawet jeśli jesteś wyjątkowo ostrożny, mandoliny mogą spowodować poważne skaleczenia. Zawsze używaj dołączonego ochraniacza dłoni i nie próbuj ciąć każdego ostatniego kawałka – lepiej być bezpiecznym niż przepraszać. Zachowaj ostrożność podczas wkładania i wyjmowania ostrzy, obsługi i mycia.

Ręczna mandolina do krojenia warzyw a elektryczne narzędzia?

W kuchni liczy się czas. Elektryczne akcesoria z pewnością pomagają nam zaoszczędzić kilka minut, natomiast nie zawsze wiąże się to z oczekiwanym efektem. Ręczna mandolina do krojenia warzyw to rozwiązanie, które z pewnością usprawni nasze gotowanie, a jednocześnie zadba o nasze bezpieczeństwo. Można dywagować nad samą formą akcesoriów oraz która z nich jest bardziej skuteczna. Nie o to nam jednak chodzi. Mandolina kuchenna może okazać się prawdziwym zbawieniem dla miłośników gotowania jak i amatorów.

Narzędzie, które warto mieć, czyli mandolina do krojenia warzyw

Każda kuchnia powinna posiadać fachowe wyposażenie. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom, narzędziom i naczyniom możemy rozpocząć gotowanie na naprawdę wysokim poziomie. Wzniesienie się na wyżyny kulinarnych umiejętności to efekt pracy producenta Borner.pl. Ręczna mandolina do krojenia warzyw ułatwi nam niemal każde zadanie w kuchni. Przygotowanie potraw, sałatek i przekąsek będzie znacznie prostsze.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *