Dekoracje wnętrz

Dodatki na wesele, które musisz mieć!

Okres weselny tak naprawdę rozpoczyna się mniej więcej od końca kwietnia, kiedy już pogoda jest nieco ładniejsza. Przygotowania do wesela trwają miesiącami, a czasem i latami. Planujemy je ze skrupulatnością, ponieważ pragniemy, aby ten jedyny taki dzień był jak najbardziej wyjątkowy. Sala weselna czy lista gości to przecież priorytet, często jednak zapominamy o dodatkach na wesele, które sprawią, że goście będą je wspominać jeszcze przez długi czas. Na co warto postawić?

Motyw przewodni

Przede wszystkim zastanów się czy chcesz mieć jakiś motyw przewodni wesela. Możesz postawić na dodatki w jakimś ciekawym kolorze lub też na elementy związane z filmem, bajką czy też postawić na styl rustykalny bądź nowoczesny. Pamiętaj, że wszystko ze sobą musi być spójne!

Rozpiska stołów weselnych

Jednym z popularnych od niedawna sposobów jest rozpisanie stołów weselnych, tak, aby każdy gość wiedział, w którą stronę ma się udać. Rozpiska miejsc powinna znajdować się już przy samym wejściu do sali weselnej. Przeważnie stawia się je na sztaludze, która jest widoczna już z daleka. Rozpiska powinna być dopasowana motywem do całej reszty wesela, o czym zostało już wspomniane wyżej.

Udekorowanie stołu Państwa młodych

Niezwykle istotne jest udekorowanie stołu, przy którym siedzi Młoda Para. Możesz tutaj postawić na napisy w stylu ,,Pani & Pan’’ czy ‘’Mrs. & Mr.”. Jeśli chcesz by napis ten był bardziej spersonalizowany uwiecznij na ścianie Wasze imiona. Goście weselni powinni zostać także dopieszczeni, dlatego pamiętaj o przystrojeniu ich stołów. Postaw na serwetki związane z motywem przewodnim, a może bukiet w stylu rustykalnym (jeśli cała koncepcja jest z tym połączona).

Balony na hel

Balony na hel są bardzo popularne i towarzyszą weselnym klimatom od bardzo długiego czasu. Są firmy, które specjalizują się w wykonywaniu bukietów z balonów na hel. To zawsze miły akcent każdego wesela, a dzieci uwielbiają je przecież! Sprawdź tutaj!

Księga gości

Jeśli chcesz mieć zachowane wspomnienia na długi czas – zostaw gościom księgę, do której będą mogli się wpisać. Są także inne, niecodzienne pomysły na zostawienie po sobie śladu, a mianowicie:

– ogromne drzewo, którego liście będą odciskami palców gości,

– korki od wina w gustownym słoju,

– czy kolaż ze zdjęć z fotobudki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *