pokój dziecięcy
Instalacje w domu

Wymarzony dziecięcy pokój

Trendy wnętrzarskie się zmieniają, jednak niezmiennie pokój dla dzieci rządzi się własnymi prawami. Wszystko w nim jest podporządkowane potrzebom najmłodszych mieszkańców, dlatego musimy zadbać o każdy szczegół: meble i tapety do pokoju dziecięcego, zabawki i dodatki.pokój dziecięcy

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Urządzenie pokoju dziecięcego wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony powinniśmy sprostać oczekiwaniom naszej pociechy, biorąc pod uwagę chociażby to, jakie kolory i bajkowe postacie lubi. Z drugiej strony powinniśmy myśleć też perspektywicznie: zanim zdecydujemy się na kolejny remont, sympatie dziecka zdążą się zmienić, bo będzie ono dorastać. Dlatego też aranżacja pokoju powinna dawać pewne możliwości modyfikacji w przyszłości: tak, by wystrój pokoju mógł dorastać wraz z dzieckiem. Ponieważ tapety do pokoju dziecięcego potrafią bardzo zdominować aranżację, warto decydować się na wzory nieco bardziej neutralne od postaci z bajek, np. rysunkowe chmury czy kropki. Ożywi to pokój, a jednocześnie nie stanie się zbyt infantylne po upływie kilku lat. Wzorzystą tapetą lepiej też pokryć tylko pewien fragment pokoju: jedną ścianę bądź wszystkie, ale od połowy. Warto eksperymentować np. z farbą tablicową, dzięki czemu my nie będziemy bać się zniszczenia ścian przez dziecko, zaś dziecko będzie się świetnie bawić, tworząc rysunki.

Jak operować kolorami w pokoju dziecka?

tapety do pokoju dziecięcegoPokoje dziecięce kojarzą nam się jako niezwykle barwne pomieszczenia. Z jednej strony intensywne barwy mogą działać stymulująco i do pewnego czasu dobrze jest, by dziecko miało z nimi kontakt. Z drugiej strony jednak pobudzają, tworzą pewien chaos i utrudniają wypoczynek oraz koncentrację. Dobrze jest wybrać jeden czy dwa dominujące kolory. Postawienie na pastele nie musi być błędem! Jeśli nie mamy pomysłu na aranżację, żaden problem. W internecie znajdziemy wiele przykładów wystroju, który umiejętnie wykorzystując tapety do pokoju dziecięcego, meble i nowe rozwiązania, tworzy miejsce przyjemne, w którym dziecko będzie chętnie spędzało czas. Warto się zainspirować, zwłaszcza jeśli mamy trudność z zaplanowaniem urządzenia pokoju w taki sposób, by przed kolejnym remontem nasze dziecko nie uznało, że jest zbyt dorosłe na spędzanie w nim czasu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *