ubrania na wiosnę
Garderoba

Zawartość szafy na wiosnę. Jak się przygotować?

Kwiecień, maj i czerwiec to czas znacznej poprawy pogody, a co za tym idzie zmiany ubrań, które będą grały pierwsze skrzypce każdego dnia, bez względu na to czy przyjdzie ubrać się do pracy, do szkoły, na spacer, spotkanie towarzyskie czy specjalną okazję. Kozaki, kurtki i płaszcze będą pełniły coraz mniejsza rolę, a na ich miejsce wejdą bluzki, sukienki, spódnice, nowe torebki pasujące do wiosennych kolorów i kreacji. Do tego baleriny, trampki, szpilki, lekkie apaszki, kapelusze zamiast czapek. Przedstawiamy kilka rad jak przygotować swoją szafę na czas wiosenny lub letni. 

Organizacja szafy to podstawa

Odzież zimowa z racji swoich gabarytów zajmuje więcej miejsca. Usuwając z szafy kilka kurtek pojawia się nowa przestrzeń na nowe, letnie ubrania. Na szczęście zmieści ich się znacznie więcej z racji mniejszych rozmiarów, dlatego z powodzeniem można pozostawić jeszcze w rezerwie kurtkę i płaszcz, na wypadek, gdyby zepsuła się pogoda czy znacznie spada temperatura powietrza. Wiosna jest na pewno okresem przejściowym, dlatego nie warto się pozbywać wszystkich ciepłych ubrań, gdyż możemy się niemiło zaskoczyć. Zatem porada pierwsza: należy zostawić w swojej szafie kilka najbardziej potrzebnych, uniwersalnych, cieplejszych ubrań zimowych oraz uzupełnić ją o nowe ciekawe pomysły na ładną pogodę. Taki zestaw będzie jak najbardziej praktyczny i pozwoli przygotować się na wszystkie okoliczności.

Podstawowe elementy letniej garderoby w okresie przejściowym

kurtka bomberka
Kurtka przejściowa typu bomber

To co charakteryzuje wyposażenie szafy właśnie w przejściowym okresie, kiedy jeszcze nie można być w pełni pewnym pogody, trzeba zachować dużą rozpiętość odzieżową w zakresie dostosowana do różnych warunków pogodowych. Jednak większość miejsca powinno być zagospodarowane dla odzieży przejściowej i letniej. Na pewno bardzo ważne jest posiadanie kilku lekkich kurtek, idealnych na chłodne poranki i wieczory, którą można zdjąć zawsze, kiedy bardziej przygrzeje słońce. Dobrze sprawdzą się kurtki ze skóry, kurtki bomberki, kurtki jeansowe. Uniwersalne kurtki tego typu pasują do większości kreacji, zarówno tych codziennych, jak i bardziej wyszukanych. Dobrym przykładem tego typu odzieży są markowe kurtki Liu Jo, Guess, Love Moschino czy Red Valentino. Ale także innych projektantów i producentów, którzy wyznaczają nowe trendy na każdy kolejny sezon. Zobacz tutaj przykłady kurtek damskich https://egoistin.pl/13-kurtki. Kolejnym elementem są bluzki, które ukazują znacznie więcej kolorów, stylu, fasonu. Zazwyczaj można pozwolić sobie na znacznie więcej i zaszaleć z kolorami i łączeniem wzorów. Nuda nie jest wskazana, warto już wcześniej poeksperymentować z kolorami i przygotować sobie fajną stylizację pasującą do ładnej pogody. Być może takie elementy jak szorty i spódniczki nie będą zbyt często wykorzystywane, ale w połączeniu z cieplejszymi rajstopami mogą zostać jak najbardziej wprowadzone do użytku. Jak nosić szorty? zobacz tu.

ubrania na wiosnę

Nie dajmy się zaskoczyć przez ładną pogodę, jak kierowcy przez zimę. Posiadanie odpowiedniej kreacji na czas może tylko pomóc. Na pewno nikt nie zechce znaleźć się w sytuacji, że nie ma co ubrać do poprawiającej się pogody. Wystarczy przeanalizować zawczasu całą posiadaną kolekcję, wyeksponować to co będzie się nadawało i ewentualnie wybrać się na zakupy w celu uzupełnienia garderoby. Co do zakupów, to bardzo szybko i wygodnie zrobimy je także online w butikach internetowych.

Możesz również polubić…