Kuchnia,Nowoczesne wnętrza

Kuchnie na wymiar – aranżacje

Wielu z nas marzy o budowie kuchni na wymiar. Kuchnia jest miejscem w naszym mieszkaniu, w którym często i chętnie przebywamy, kojarzy się z miłymi zapachami, smacznymi potrawami i sposobem ich przyrządzania. Bardzo istotne jest, by dostosować swoją kuchnię tak aby wizualne odczucia dla nas były jak najprzyjemniejsze a jej funkcjonalność w 100% dostosowana do naszych potrzeb, przyzwyczajeń czy upodobań. Jedyną możliwością, która zagwarantuje nam spełnienie tych oczekiwań to kuchnia zaprojektowana i zbudowana na wymiar dla danego pomieszczenia uwzględniając jego możliwości i ograniczenia.

Kuchnia na zamówienie – jak zacząć?

Pierwszym krokiem będzie wybór firmy projektowej, która wykona dla nas odpowiedni konspekt i często przedstawi też jej wizualizację komputerową. Warto przyjrzeć się ofertom firm, które kompleksowo obsłużą klienta, tzn. oprócz usługi projektowania mebli na zamówienie poprowadzą kolejne etapy związane z realizacją kuchni i instalacją niezbędnych urządzeń. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nasza rola ograniczona jest do minimum a współpraca z firmą projektującą meble staje się przyjemna i komfortowa. Warto zapoznać się z opiniami poszczególnych projektantów czy firm stolarskich, które realizowały podobne projekty, którymi jesteśmy wstępnie zainteresowani. Dobrze jest przejrzeć portfolio firmy przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dowiemy się jaki projekty firma już zrealizowała i jaką proponuje stylistykę. Większość materiałów bez problemu znajdziemy na stronach internetowych wybranych firm lub portalach i katalogach branżowych.

Kuchnia tradycyjna czy nowoczesna?

Jest to dylemat, który pojawia się u większości osób planujących zakup i budowę nowej kuchni na wymiar. Niestety jest to dylemat, który musimy rozwiązać sami. To czy ostatecznie postanowimy czy budujemy kuchnię nowoczesną czy tradycyjną nie będzie miało wpływu na sposób jej użytkowania ponieważ dotyczy to wyłącznie względów wizualnych, odczuć, które będą nam towarzyszyć podczas przebywania w kuchni. Jeśli dobrze czujemy się w stylowych wnętrzach, o określonej stylistyce, lubimy antyki, czy style rustykalne, prowansalskie, skandynawskie, retro, kolonialne, vintage i tym podobne, powinniśmy się zdecydować na podobną, tradycyjną kuchnię. Kuchnie na wymiar takie czerpią z wielu pomysłów zaczerpniętych z różnych kultur europejskich i w efekcie dają zdumiewające efekty. Stylowe kuchnie posiadają w odróżnieniu od kuchni nowoczesnych swój unikalny, ciepły klimat, który może przenieść nas do innej epoki nadając pomieszczeniu swoistej magii.

Kuchnia tradycyjna
Kuchnia tradycyjna

Kuchnie nowoczesne natomiast są pozbawione tej magii, którą wytwarzają stylizowane, historyczne meble. Cechami charakterystycznymi dla modernistycznych kuchni są: prostota, maksymalna funkcjonalność, wysoka estetyka, minimalizm, elegancja, oraz wykorzystanie wszelkich nowoczesnych technik usprawniających pracę w kuchni. Często w mieszkaniach posiadających kuchnię połączoną z salonem, na pierwszy rzut oka trudno odróżnić samą kuchnię. Meble często nawiązują do stylistyki i kolorystyki reszty pomieszczenia i skutecznie się w nie wtapiają. Jeśli cenimy sobie bardziej prostotę i elegancję, powinniśmy rozważyć kuchnię nowoczesną.

kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna

Bez względu na to na jaką ostatecznie zdecydujemy się kuchnię, powinna ona spełniać nasze wymagania pod względem estetycznym ale i funkcjonalnym. Jeśli użytkowanie kuchni będzie łatwe i przyjemne możemy stwierdzić, że wybór jak i cała inwestycja okazały się trafne. Tego życzymy wszystkim zainteresowanym nową kuchnią na zamówienie. Pamiętajmy jednocześnie, że jest to jedno z dwóch miejsc w domu, którym spędzamy czas produktywnie, co przy okazji daje nam wiele satysfakcji – poza gotowaniem w kuchni drugim takim miejscem domu jest zielony ogród z trawnikiem.

Ciekawe projekty kuchni: http://www.vena-kuchnie.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *