Dekoracje wnętrz,Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne dekoracje ścienne – drewniane panele

Aranżacja domu lub mieszkania bardzo dużo mówi o gustach właściciela. Na podstawie doboru mebli, kolorów i przede wszystkim dodatkom, można określić, czy dana osoba jest minimalistą, woli nowoczesne lub tradycyjne wnętrza. Dekoracje ścienne również mogą się między sobą diametralnie różnić. Zazwyczaj we wnętrzach można spotkać plakaty, obrazy, fototapety lub malunki na ścianach. Niezwykle ciekawymi dekoracjami, które coraz częściej można spotkać są panele – zwłaszcza te wykonane z drewna.

Panele drewniane – połączenie tradycji z nowoczesnością

Panele drewniane na ścianę robią coraz większą furorę i można spotkać je nawet w restauracjach. Ta wyjątkowa ozdoba przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom natury. Ciekawy model oferuje sklep Skotiwood, którego panele mają kształt heksagonu, czyli sześcianu. Ten niebanalny kształt umożliwia wykreowanie ciekawych wzorów na ścianach – w zależności od ilości i ułożenia drewnianych heksagonów. Taka ozdoba wygląda niezwykle efektownie i elegancko. 

Uniwersalność tego typu ozdoby sprawia, że z powodzeniem nada się do przyozdobienia niemalże każdego wnętrza. Niniejsze panele sprawdzą się doskonale w sypialni, salonie, kuchni, a także pokoju dziecięcym. Warto dodać, że firma Skotiwood posiada w ofercie drewniane heksagony, które są pokryte są specjalną farbą tablicową, po której można pisać kredą (tak jak po tablicy w szkole). Takie rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne w kuchni, gdzie można notować konieczne do kupienia produkty. Dzieci na pewno również będą zachwycone z takiego rozwiązania, gdyż będą mogły takich panelach gryzmolić do woli, bez uszczerbku dla ścian i mebli.

Zalety

Poza walorami estetycznymi, panele drewniane na ścianę mają kilka istotnych zalet. Oto i one:

  • wysoka jakość wykonania,
  • produkt w 100% naturalny,
  • są łatwe w montażu, nie wymagają użycia narzędzi (wystarczy samoprzylepna pianka), 
  • wygłuszają pomieszczenia, dzięki czemu poprawiają akustykę wnętrza,
  • łatwe w czyszczeniu – wystarczy regularnie przecierać ściereczką z preparatem do czyszczenia drewnianych paneli.

Jeżeli znudziły Ci się standardowe ozdoby na ścianę i szukasz czegoś nowego, co odmieni charakter Twojego wnętrza, to drewniane panele mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *