meble skandynawskie
Instalacje w domu

Meble skandynawskie

Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, moda w tym zakresie zmienia się tak samo, jak w branży odzieżowej. Gdybyśmy chcieli podążać za bieżącymi trendami we wnętrzarstwie, musielibyśmy całkowicie zmieniać nasze mieszkania co rok czy dwa, a nie zawsze dana moda byłaby odpowiednia do naszych warunków mieszkaniowych. Meble skandynawskie to z jednej strony jedno z modnych ostatnio rozwiązań, ale z drugiej strony są one w pewien sposób ponadczasowe. Dlaczego? Już tłumaczymy.

styl skandynawski

Idealne rozwiązanie na każdy metraż

Styl skandynawski zyskał sobie popularność między innymi dlatego, że doskonale sprawdza się zarówno w małych i dużych mieszkaniach. Na dużym metrażu pozwala na uzyskanie przestronności, zaś na małym – umożliwia uniknięcie wrażenia zagracenia i pozwala optycznie powiększyć przestrzeń oraz wprowadzić do niej więcej światła. W sieci nie brakuje inspiracji, z których możemy pełnymi garściami czerpać, niezależnie od tego, jak duże jest nasze mieszkanie. Również przeglądając asortyment sklepów z meblami i dekoracjami skandynawskimi możemy odkryć bogactwo funkcjonalności – wiele z tych rzeczy jest bowiem bardzo pomysłowych i stworzonych z myślą o jednoczesnej użyteczności, ozdobności oraz nie zajmowaniu zbyt dużej ilości miejsca.

Jakość na lata

Meble skandynawskie to nie tylko pomysłowy projekt, ale także wysoka jakość. Cały styl skandynawski zakłada wykorzystywanie naturalnych materiałów, a prym wiedzie oczywiście drewno – podstawa niemal każdego mebla skandynawskiego. Sięgając po solidniejsze gatunki drewna oraz poddając je odpowiedniej obróbce, można uzyskać mebel, który przetrwa wiele lat. Z uwagi na estetyczne walory stylu skandynawskiego, również pod tym względem utrzymane w nim meble będą cieszyły nasze oczy. Prostota, dobry gust, brak przesady, stonowane barwy – wszystko to sprawia, że meble skandynawskie zyskują uznanie bardzo wielu osób. Sprawia to też, że, o czym było już powyżej, że meble takie sprawdzają się na każdym metrażu.

meble skandynawskie

Ile kosztują meble skandynawskie?

Z jednej strony mamy sklepy typu IKEA czy Jysk, które przyciągają stylem skandynawskim, a przede wszystkim niskimi cenami. Z drugiej strony wszyscy wiemy, że meble z nich są meblami na najwyżej kilka lat. Jest to na pewno dobry punkt startowy do rozpoczęcia przygody ze stylem skandynawskim, ale meble skandynawskie będące prawdziwymi reprezentantami stylu kosztują więcej, co jest oczywiste, biorąc pod uwagę ich jakość oraz to, że nie są produkowane masowo.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *