patio, aluminium, mebel ogrodowy
Ogród

Meble ogrodowe z aluminium – lepsze niż drewniane?

Wraz z nadejściem wiosny z zimowego snu budzą chęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pandemia zdecydowanie zmieniła otaczającą nas rzeczywistość a obostrzenia sprawiają, że, pragnąc ich przestrzegać, jesteśmy zobowiązani do spędzania jak największej ilości czasu we własnym domu. Skoro ośrodki rekreacyjno-sportowe są pozamykane to warto zajrzeć do własnego ogrodu i, aranżując go, spędzić kreatywnie czas.

Wybór mebli ogrodowych

Bardzo dużo czasu poświęcamy wyborowi mebli do przestrzeni, w których na co dzień się znajdujemy – sypialni, salonu czy też kuchni. Na nie mniejszą uwagę zasługują taras oraz ogród, w obrębie których już wkrótce będziemy spędzać coraz więcej czasu. Warto się zastanowić czy stare meble ogrodowe są jeszcze zdatne do użytku czy należy wymienić je już na nowe. Osoby posiadające meble aluminiowe z pewnością są w stanie udzielić szybkiej odpowiedzi: “tak, moje meble ogrodowe są w pełni funkcjonalne”, właściciele mebli drewnianych mogą mieć więcej oporów przed udzieleniem tak brzmiącej odpowiedzi. Z czego to wynika?

Specyfika mebli z aluminium

Meble aluminiowe cieszą się dużą popularnością przez wzgląd na swoją trwałość i minimalistyczny wygląd, który pozwala je umieścić właściwie w każdej przestrzeni. Na to, że częściej spotykane są na zewnątrz, niż wewnątrz, domostwa ma wpływ kilka aspektów wynikających z natury aluminium. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim wytrzymałość na zmianę warunków atmosferycznych będącą zasługą malowania proszkowego (swoją drogą w chwili obecnej wręcz obowiązkowego z perspektywy producentów takich jak Bel Giardino). Decydując się na meble aluminiowe nikt nie traci na wygodzie, ponieważ wraz z nimi w ofercie bardzo często znajdują się poduszki w impregnowanych poszewkach, które zabezpieczają je przed wilgocią, zapewniają większą odporność na zabrudzenia i są łatwe w czyszczeniu.

Charakterystyka mebli drewnianych

Drewno charakteryzuje się pięknym i naturalnym wyglądem dzięki czemu zawsze świetnie wkomponowuje się w architekturę ogrodu. Niestety jest to materiał nietrwały – jego wytrzymałość jest zależna od tego, w jaki sposób została zabezpieczona wierzchnia warstwa. Zdarza się, że drewniane meble są pokryte jedynie olejem, który nie stanowi należytej ochrony. Drewno, jako materiał pochodzenia naturalnego, ma w zwyczaju pękać i kruszyć się pod wpływem słońca, ulega również przebarwieniom. Gwarantem zakupu dobrych mebli drewnianych jest inwestycja w kosztowne meble z drewna dębowego lub bukowego – tańsze rozwiązania wiążą się niestety ze znacznymi stratami na jakości. Należy także pamiętać, że decydując się na meble drewniane bardziej kłopotliwe, w porównaniu do mebli aluminiowych, staje się ich przechowywanie. Do tego, przez wzgląd na to, że są mniej odporne na uszkodzenia, schowanie ich przed nadejściem mrozów nie gwarantuje wyciągnięcia ich w sezonie w stanie nienaruszonym. Ich zaletą jest jednak to, że zawsze można podjąć próbę ich odnowienia.

 

Z bogatą ofertą mebli ogrodowych z aluminium zapoznasz się na stronie: https: //www.belgiardino.pl/40-meble-aluminiowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *