biurko gabinetowe, gabinet w domu
Dekoracje wnętrz

Meble gabinetowe nie tylko do firmy – aranżacja gabinetu we własnym domu

Gabinet to jedno z najważniejszych miejsc w każdej przestrzeni biurowej – to w nim przyjmowani są kontrahenci i nierzadko odbywają się rozmowy kwalifikacyjne. Można śmiało powiedzieć, że gabinet jest wizytówką firmy. Co jednak kiedy w trakcie pandemii kontakt z innymi konsekwentnie ograniczamy a większość czasu, jeżeli tylko jest taka możliwość, pracujemy zdalnie? Jak urządzić idealny gabinet do pracy w domu?

Zacznij od przestrzeni

Zwróć uwagę na kolor ścian – im ciemniejszy ich kolor tym trudniejsza i bardziej wymagająca będzie praca – wynika to stąd, że ludzki organizm lepiej czuje się w jasnych przestrzeniach, które sprawiają wrażenie nieco większych, niż są w rzeczywistości, a do tego są dobrze lepiej doświetlone (jasne ściany odbijają światło, w przeciwieństwie do ciemnych, je pochłaniających). Kolejną kwestią jest zorganizowanie przestrzeni – uwzględnij w jakich warunkach najlepiej Ci się pracuje, zwróć uwagę na to, że, jeśli pracujesz przy komputerze, lepiej jest siedzieć przodem do okna, żeby promienie słoneczne nie odbijały się od tafli monitora. Pamiętaj, że gabinet domowy jest przestrzenią dla Ciebie – ma być przede wszystkim funkcjonalny, pobudzać kreatywność i Cię nie dekoncentrować, co nie jest prostym zadaniem uwzględniając ogrom czynników wiążących się z życiem rodzinnym. Najlepiej zamknąć przestrzeń gabinetu, nie zawsze jest możliwość wydzielenia osobnego pokoju, ale można ją wydzielić wykorzystując w tym celu meble.

Meble gabinetowe do biura i gabinetu domowego

Najważniejszą częścią gabinetu jest przestrzeń robocza, bez której nie mielibyśmy szans na wykonywanie obowiązków służbowych w komfortowych warunkach. Biurko gabinetowe jest Twoją centralą – przy nim odbierasz telefony, mailujesz i spędzasz średnio 8 godzin w ciągu dnia, warto zadbać o to by było ono wystarczająco duże i komponowało się z otoczeniem. Zastanów się, czy w domu będziesz trzymać dokumenty, które będą wymagały specjalnej formy zabezpieczenia, np. w postaci kontenerka biurowego z zamkiem, żeby nie dostały się w niepowołane ręce. Jeśli tak to warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie w tej sytuacji biurko z wbudowanym kontenerem – zapewniają one wystarczająco dużo miejsca dla Twoich nóg, znajdujących się pod blatem, a jednocześnie nie narażają podłogi na zarysowania, czemu przysłużyć się mogą kontenerki mobilne, znajdujące się na kółkach.

Last but not least czyli szafka gabinetowa

Szafka gabinetowa jest idealnym rozwiązaniem jeżeli zachodzi konieczność schowania przed ciekawskimi spojrzeniami i wszędobylskimi rączkami pociech sprzętu biurowego lub korespondencji, która zajmuje zbyt dużo miejsca by znaleźć się w wyżej wspomnianym kontenerze biurowym. Regał zamknięty jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku gdy chcesz ograniczyć liczbę segregatorów, wypełnionych po brzegi dokumentami, zajmujących Twoje biurko. Dzięki zamkowi będziesz mieć stuprocentową pewność, że te będą w nim bezpieczne. Zaletą posiadania szafki gabinetowej na dokumenty jest zyskanie dodatkowej powierzchni, którą zająć może drukarka, telefon lub mediaportu, który pozwoli Twoim urządzeniom na ciągłą pracę bez ryzyka rozładowania baterii.

Bogatą ofertę mebli gabinetowych znajdziesz na stronie https://www.davomeble.pl/sklep/meble-gabinetowe-10s0d1-i.html.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *