restauracja w ogrodzie zimowym
Dom,Nowoczesne wnętrza,Ogród

Ogrody zimowe całoroczne

Ogrody zimowe od pewno czasu stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Mają one formę rozpoznawalnej przeszkolonej “dobudówki” do określonego budynku. Kiedyś przechowywano w nich głównie roślinność i pełniły rolę oranżerii dla kwiatów. Wraz z rozwojem technologii i zastosowaniem nowych rozwiązań coraz częściej zaczynały pełnić różne funkcję. Obecnie na rynku można znaleźć firmy specjalizujące się w montażu ogrodów zimowych, w których komfortowo można przebywać przez cały rok, a w zimie temperatury w nich wcale nie są niższe od tych panujących w reszcie pomieszczeń. Są to tzw. ogrody zimowe całoroczne. W tym artykule opowiemy o nich szerzej.

Ogrody zimowe całoroczne, a utrata ciepła?

Ogrody zimowe całoroczne wymagały stworzenia specjalnej konstrukcji, na którą składają profile aluminiowe oraz zespolone szyby wypełnione w środkiem argonem. Tak wykonany ogród zimowy minimalizuje utratę ciepła na zewnątrz. Ponadto niektórzy decydują się jeszcze na dodatkowe ogrzewanie w ogrodach zimowych, jednak obecnie nie jest to potrzebne. Fakt, że w ogrodach zimowych całorocznym może być ciepło nawet w najmroźniejsze dni sprawił, że ludzie coraz chętniej wybierają to rozwiązanie.

Pomysły na aranżację ogrodu zimowego

Przeglądając internet możemy się natknąć na setki projektów ogrodów zimowych całorocznych, które zostały zagospodarowane na bardzo różne sposoby. Mogą być one dla inspiracją, gdy sami się zdecydujemy na jego budowę. Ogrody zimowe całoroczne bardzo często pełnia rolą czegoś w rodzaju pokoju relaksu. Ludzie wstawiają do nich sporej wielkości kanapy oraz telewizory. Do tego dodają trochę zieleni w postaci rozłożystych monster lub juk i takie wnętrze zaczyna wyglądać naprawdę stylowo. Popularne są także projekty ogrodów zimowych całorocznych, w których znajduje się duży stół z krzesłami, a które przede wszystkim mają pełnić funkcję jadalni. Szukając pomysłu na własny ogród zimowy całoroczny możemy znaleźć także realizację z małym basenem czy jacuzzi. Jak widać możliwości jest naprawdę dużo.

Lokowanie ogrodu zimowegeo

Ogród zimowy energooszczędny
Wiele zależy także od położenia danego ogrodu zimowego. W przypadku, gdy jest on ulokowany od strony południowej, to w lecie może być w nim naprawdę gorąco. W takich przypadkach wykorzystuje się specjalnie przyciemniane szyby, specjalna klimatyzację, a nawet zasłony. Możemy się analogicznie domyślić, co będzie, gdy ogród zimowy będzie zwrócony w inne strony świata.

Podsumowanie

Budowa ogrodów zimowych całorocznych nie należy do najprostszych. Obecnie istniejąc na rynku firmy, które głównie w tym się specjalizują. Jedną z nich jest firma Expert z Warszawy – http://ogrodyzimowe.warszawa.pl/ogrody-zimowe-caloroczne.html Decydując się ogród zimowy tzreba mieć świadomość, że nie w każdym przypadku będzie on do wykonia. Ze względu na dużą wagę musi one mieć solidne fundamenty oraz posiadać dobre połączenie ze ścianą. Dlatego też najlepsza okazja do postawienia ogrodu zimowego całorocznego jest w momencie, gdy dopiero stawia się budynek, do którego ma przylegać.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *