Minimalistyczne wnętrze
Dekoracje wnętrz

Małe mieszkanie w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest uniwersalny i minimalistyczny. Sprawdzi się zarówno w dużych domach jak i mniejszych pomieszczeniach. Zobacz jakie elementy zastosować, żeby optycznie powiększyć małe mieszkanie.

Jasne i funkcjonalne wnętrza

Niewielkie pomieszczenia, najlepiej urządzić w skandynawskim stylu. Jego podstawą jest biały kolor, który sprawia że wnętrze wydaje się większe. Oprócz bieli, królują szarości i beż. Skandynawski styl to również drewniane dodatki, które ocieplają minimalistyczne wnętrza. Jasne wnętrza stanowią idealne tło dla intensywnych czy wyróżniających się dodatków.

Niestandardowe oświetlenie, które oświetli dokładnie każdą część pokoju jest również bardzo ważnym elementem skandynawskiego stylu. Z uwagi na to, że w tej części Europy słońca jest bardzo mało, Skandynawowie muszą mocno doświetlać swoje mieszkania. Jeżeli chodzi o oświetlenie, idealnie sprawdzą się drewniane, metalowe czy szklane lampy o geometrycznych, surowych formach. W salonie i kuchni warto zadbać o dużą liczbę punków świetlnych. Możesz postawić na kinkiety, lampy stojące lub lampy wiszące nad stołem.

Jednym z wyznaczników skandynawskiego stylu jest zdecydowanie funkcjonalność. Każdy mebel oprócz designu, powinien spełniać określoną funkcję. Im więcej dodatkowych półek, ukrytych schowków tym lepiej.

Więcej dodatków i inspiracji znajdziesz w ofercie Amazing Decor: https://amazingdecor.pl.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *