budowa domów modułowych
Dom

Dom modułowy – dlaczego warto go wybrać?

Projektowanie domów modułowych staje się coraz bardziej popularne. Jest to najszybszy sposób na wybudowanie własnego domu. Kiedyś były one kojarzone z tanimi, sezonowymi kontenerami, teraz dzięki rozwojowi technologii są to bardzo nowoczesne konstrukcje. Czy będzie on idealny dla ciebie?

Budowa domów modułowych

Moda na projektowanie domów modułowych przyszła do nas z krajów skandynawskich. Domy modułowe składają się z wcześniej specjalnie powstałych w fabryce komponentów. By postawić dom modułowy, należy przygotować pod niego fundamenty, a następnie dokonać montażu wszystkich prefabrykowanych elementów. Poszczególne części wykonane są z drewna i stali lub keramzytobetonu. Mogą to być pojedyncze ściany, jak i konstrukcje mieszczące w sobie nawet połowę budowanego domu.

projektowanie domów modułowych

Czas, oszczędność i niski koszt

Budowa domów modułowych trwa w granicach dwóch – trzech miesięcy. Jest to naprawdę szybki czas jak na wybudowanie domu. Mogą być to zarówno domki wypoczynkowe, niepołączone bezpośrednio z gruntem, jak i domy mieszkalne, na które potrzebujemy pozwolenie. Koszty budowy domów modułowych są niższe niż tych tradycyjnych, jednak musimy posiadać pełną sumę już na początku budowy. W przypadku domów modułowych nie musimy jednak obawiać się o zmienne warunki atmosferyczne w trakcie prac, gdyż można go budować każdą porą roku.

Możliwości rozbudowy domu modułowego

Istotną zaletą, której pozbawione są standardowe, murowane domy jest możliwość rozbudowy domów modułowych. Domy modułowe są budowane szybko i tak samo szybko jest z ich rozbudową. Będzie to szczególnie przydatna opcja w przypadku planowania przyszłego powiększenia rodziny, ale da nam to również możliwość łatwej modyfikacji wyglądu naszego domu, likwidacji lub przeróbce jakiejś jego części. Choć w przypadku domów modułowych mamy mniejsze pole manewru niż w przypadku domów murowanych, to możemy być pewni, że każda decyzja zmiany i idący za nią remont nie będzie przedłużał się w nieskończoność.

Więcej informacji na temat domów modułowych znajdziesz pod adresem https://prodrew.pl/projektowanie-i-budowa-domow-kanadyjskich.php.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *