pokoj dzieciecy
Dekoracje wnętrz

Skandynawskie dodatki do pokoju dziecięcego

Funkcjonalność, minimalizm i jasne kolory to zdecydowanie wyznaczniki skandynawskiego stylu. Przejrzysty, przytulny pokój dziecięcy nie spada na popularności. Jak zaaranżować dziecięcy pokój? Sprawdź porady.


Jak urządzić pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy to specyficzne miejsce, który musi spełniać funkcję zarówno miejsca do odpoczynku, nauki, miejsca spotkań czy zabaw. Nie możemy zapominać również o gustach naszego dziecka i dopasować wnętrze do etapu rozwoju na którym się aktualnie znajduje. Skandynawski wystrój jest minimalistyczny i ponadczasowy. Nie ma w nim przypadkowych i mało funkcjonalnych przedmiotów.

Wyznaczniki skandynawskiego stylu

Pomieszczenia skandynawskie opierają się przede wszystkim na dużej ilości światła, jasnych wnętrzach i funkcjonalnych rozwiązaniach. Bardzo ważna jest harmonia, dopasowanie oraz odwołania do natury. Często wykorzystuje się drewno, kamień czy bawełnę. W oknach nie ma firan, żaluzji ani rolet. Wszystko po to, aby do pomieszczenia wpadło jak najwięcej dziennego światła.

Dodatki w pokoju dziecięcym

Akcesoria w pokoju dziecka mogą być w odważniejszych kolorach. Często pojawiających się elementem są kosze na zabawki, pufy czy dekoracyjne poduszki. W stylu skandynawskim królują naturalne materiały. Postaw na bawełnianą lub lnianą pościel, narzutę czy kolorowe poduszki. Na podłodze często znajduje się dywan w neutralnych kolorach.

Jeżeli szukasz oryginalnych dodatków do wnętrza pokoju dziecięcego sprawdź ofertę Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/pl/menu/dzieci-163.html.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *