Dom

Zabudowy z aluminium tarasów, balkonów i werand

Zabudowy z aluminium to zyskujące na popularności rozwiązania – jest to zasługa nie tylko wyciszających właściwości tych konstrukcji ale również eleganckiego, estetycznego wyglądu nadających budynkowi bardzo nowoczesnego charakteru. Co sprawia, że profile aluminiowe są coraz częściej wykorzystywanym materiałem w trakcie prac modernizacyjnych budynków?

Werandy zabudowane

Werandy i tarasy to nietypowe konstrukcje, które odróżnia od balkonów zakotwiczenie w ziemi oraz przeważnie również większa powierzchnia. Zarówno tarasy jak i werandy występują również przy innych, niż balkony, budynkach – są fenomenem wśród właścicieli domków jednorodzinnych i letniskowych ale w żadnym stopniu nie sprawdzają się w kamienicach czy blokach. Dlaczego werandy zabudowane zyskują na znaczeniu? Przez wzgląd na to, że są one dodatkową powierzchnią użytkową znajdującą się poza obrębem ścian budynku, często znajdują się na świeżym powietrzu. W związku z tym i przez brak naturalnych przeszkód, które potencjalnie mogłyby ograniczyć wpływ warunków atmosferycznych na jakość spędzanych na werandzie chwil, ich właściciele z chęcią decydują się na zabudowę w wyniku której mogą cieszyć się widokiem jednocześnie nie narażając się na upały, silne podmuchy wiatru czy też deszcze.

Werandy zabudowane – fenomen profili aluminiowych

Werandy zabudowane stworzone są przy wykorzystaniu profili aluminiowych umożliwiających zbudowanie bardzo stylowej i łatwej w montażu ramy na przeszklone lub wykonane z wysoce wytrzymałego tworzywa sztucznego “okien”. Olbrzymią rolę odgrywa tu tak skuteczność jak i łatwość montażu a także, w wyniku pracy projektantów, zgrana kompozycja sprawiająca, że werandy zabudowane świetnie komponują się z domkami przy których się znajduję tworząc ich integralną część. Werandy zabudowane to nie tylko gwarancja odporności na niesprzyjające warunki pogodowe ale również zabezpieczenie przed nieprzyjemnymi odgłosami z zewnątrz w wyniku czego można spokojnie napawać się widokiem natury.

Zabudowy z aluminium a wyciszenie balkonu, werandy, tarasu

Zabudowy z aluminium umożliwiają zamontowanie więcej niż jednej osłony w wyniku czego w pewnym stopniu przypominają one okna w systemie kilkukomorowym z 3 lub więcej szybami. Zabudowy z aluminium to rozwiązanie zapewniające dużą dźwiękoszczelność – jest to skuteczne wyciszenie balkonu ale również werandy czy tarasu. Z ofertą Fogi z zakresu realizacji zabudowy z aluminium zapoznać się można na stronie: https://www.foga.pl/zabudowa-tarasow.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *