Jadalnia połączona z kuchnią
Dekoracje wnętrz,Dom,Kuchnia

Kuchnia jako alternatywa dla jadalni – poradnik

Każdy z nas marzy o pięknej i wygodnej Kuchni, przytulnej jadalni i dużym salonie. Jednak nie zawsze mamy tyle przestrzeni w domu, aby osobno stworzyć kuchnię, jadalnię oraz salon. W tym artykule dowiecie się jak zagospodarować przestrzeń kuchenną, aby miała funkcję przytulnej jadalni.


Właściwy dobór mebli kuchennych

Jeśli mamy mało miejsca w mieszkaniu, warto pomyśleć nad stworzeniem funkcjonalnej kuchni, w której będziemy mogli zjeść przygotowany przez nas posiłek. Pierwszą kwestią są meble kuchenne na zamówienie. Jeśli wyposażenie będzie miało dokładny wymiar, możemy sobie zaplanować każdy skrawek kuchni.

Kolejną istotną kwestią jest wybór stołu lub blatu. Jeśli nasza kuchnia jest dość duża, możemy pomyśleć nad wyspą, która również będzie miała funkcję stołu jadalnego oraz blatu do przygotowania posiłków. Brzmi świetnie? Taką wyspę można umieścić na środku lub przy boku kuchni. Ważne, aby nic nie zastawiała. Takie rozwiązanie może też świetnie się prezentować. Aranżacje można dodatkowo skomponować np.: czarna wyspa, biały lub drewniany blat do wyspy.

Stworzenie kuchni z funkcją jadalni jest świetną alternatywą. Szczególnie, jeśli większość czasu spędza się w kuchni. Dzięki temu rozwiązaniu można swobodnie gotować i rozmawiać z domownikami. Jeśli nie mamy dużo miejsca do zagospodarowania w Kuchni to możemy z zakończenia blatu zrobić małą wysepką dla paru osób. Wszystko jest kwestią dobrania odpowiednich mebli na zamówienie.

Zakup mebli – jaką firmę wybrać?

Przy wyborze mebli warto kierować się doświadczeniem firmy oraz materiałami z których są wykonywane. Obecny rynek daje wiele możliwości, a producentów jest wiele. Najlepiej skorzystać z polecanych firm przez znajomych. Napotkane firmy w sieci również możemy sprawdzić sami. Jeśli firma jest długo na rynku to oznacza, że jej usługi muszą być rzetelne i profesjonalne. Jedną z takich firm jest Studio Vena. Swoje doświadczenie przekłada na projektowanie wygodnych i unikatowych mebli kuchennych na zamówienie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów tworzy projekty nowoczesne, oryginalne wyróżniając się kreatywnością oraz techniką wykonywania. Bogate realizacje firmy Vena można sprawdzić na stronie: http://www.vena-kuchnie.pl/kontakt/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *