Dom,Ogród

Ogród dla każdego!

Coraz więcej ofert pojawia się w internecie domów na sprzedaż. Katowice, Gdynia czy Sopot – wszędzie znajdziemy wymarzone lokum, które może pochodzić z rynku pierwotnego bądź wtórnego. Kiedy już zdecydujemy się na zakup domu jednorodzinnego pojawia się wiele nierozwiązanych kwestii dotyczących zaprojektowania salonu, kuchni, sypialni, ale także… ogrodu! Jak sprawić, aby w naszym ogrodzie każdy czuł się dobrze?

Funkcjonalność

Funkcjonalność to niewątpliwie jedna z głównych potrzeb dobrze zagospodarowanego ogrodu. Efekt ten uzyskamy, jeśli podzielimy nasz ogród na odpowiednie strefy. Między innymi:

  • strefa dla dzieci,
  • strefa relaksacyjna,
  • strefa rodzinna,
  • strefa upraw.

Oczywiście, to nie jedyny podział. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych potrzeb. I tak kolejno, w strefie dla dzieci warto

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.belgiardino.pl/23-lezanki-ogrodowe

postawić na mini piaskownicę, w której dzieciaki uwielbiają się bawić. Może huśtawka bądź po prostu otwarta przestrzeń do gry w piłkę czy skakania na skakance? Strefa relaksacyjna to przede wszystkim miejsce, w którym odpoczywamy na świeżym powietrzu. Warto tutaj zakupić leżankę ogrodową, która bardzo dobrze się sprawdzi. Oprócz relaksu możemy zażywać kąpieli słonecznej, która w okresie letnim szczególnie jest przydatna dla naszej skóry. Syntezuje się wówczas witamina D3, która korzystnie wpływa na naszą skórę, jednak pamiętajmy o tym, aby nie przesadzać. W strefie rodzinnej chodzi oczywiście o aktywne, wspólne spędzanie czasu. Warto zaopatrzyć się w grilla, który w okresie wiosenno-letnim świetnie się sprawdza! Można oczywiście zaprosić sąsiadów, znajomych i wspólnie biesiadować. Z kolei jeśli chodzi o strefę upraw, to wszystko zależy od naszych umiejętności ogrodniczych. Jak to się mówi, nie każdy ma rękę do roślin. Choć czy świeże pomidory z ogródka nie będą smakowały lepiej niż te ze sklepu?

Możesz kupić dom z zaaranżownym ogródkiem lub spróbować własnych sił. Sprawdź więcej na stronie www.krn.pl.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *