wentylator wyciąg
Instalacje w domu

Jak wietrzyć dom?

To właśnie w swoich domach spędzamy największą ilość wolnego czasu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcemy, aby te chwile były dla nas bardzo przyjemne. Musimy więc regularnie i systematycznie dbać o swój budynek. Koniecznie powinniśmy go regularnie wietrzyć, aby zachowało się w nim czyste, świeże powietrze. Jak więc możemy uzyskać taki efekt?

Zapotrzebowanie na powietrze w domu

Każde pomieszczenie w domu posiada inne zapotrzebowanie na świeże powietrze. Dzięki jego przepływowi z zewnątrz i przejściu przez poszczególne pomieszczenia w domu i odprowadzenie systemem wentylacji na zewnątrz zapewniamy sobie przyjemne przebywanie w poszczególnych pomieszczeniach. Łazienka oraz kuchnia posiadają większe zapotrzebowanie na świeże powietrze, oraz jego przepływ.

Wymuszenie wentylacji

W pierwszej kolejności powinniśmy zainwestować w wentylatory domowe , które zapewnią Nam odpowiedni przepływ powietrza. Ważne jest, aby wentylację mechaniczną podpinać pod inny przewód kominowy niż ten przystosowany do wentylacji grawitacyjnej. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego nie można blokować możliwości naturalnego przepływu powietrza w pomieszczeniach. Wentylatory możemy umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu swojego domu. Na pewno takie wentylatory osiowe powinny się pojawić w łazience. Nie zaszkodzi jednak, jeśli zainstalujemy je również w innych pokojach. Dzięki temu zużyte powietrze będzie szybko wydostawać się z naszych pomieszczeń. Wraz z nim zostanie odprowadzona również wilgoć, która mogłaby uszkodzić ściany naszego budynku.
Oprócz tego pamiętajmy również, aby od czasu do czasu wietrzyć cały dom bądź mieszkanie. Róbmy to jednak wyłącznie przez kilka minut, aby zimne powietrze nie dostało się do pomieszczeń. Jeśli w taki sposób zaczniemy działać, szybko zyskamy dom z czystym, świeżym i niezanieczyszczonym powietrzem.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *