meble biurowe nowoczesne
Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne umeblowanie biura – zalety bez wad

Specjaliści w dziedzinie aranżowania przestrzeni coraz częściej zwracają uwagę na odpowiednie wyposażenie przestrzeni biurowych dużych firm, korporacji, ale również mniejszych przedsiębiorstw, które chcą poprawić swój wizerunek oraz jakość pracy swoich ludzi.

meble biurowe nowoczesne

Nowoczesne biuro znaczy wygodne

Aby pracownicy w otoczeniu swojego biura czuli się dobrze, wykonywali swoje obowiązki sumiennie oraz byli wydajni należy zadbać o odpowiedni komfort wykonywanej przez nich pracy, oraz upewnić się, że odpowiednia aranżacja biura będzie im odpowiadać. Pamiętać należy przy tym, że zupełnie inne potrzeby posiadają pracownicy biur księgowych (lub też działów księgowości firmy), gdzie praca podporządkowana jest dokładności, sumienności oraz łatwemu dostępowi do uporządkowanych dokumentów, a innego wnętrza wymagają pracownicy kreatywni, którzy poza odpowiednią przestrzenią i inspirującym wnętrzem, umożliwiającym odpowiednie zmiany, prowadzenie dyskusji czy łatwych i szybkich prezentacji wymagać będą wygodnego i elastycznego miejsca pracy.

Przestrzeń w biurze to również wizerunek firmy w oczach wizytujących ją klientów czy gości.

Coraz więcej odwiedzających nas właścicieli firm rozumie, że dobrze zorganizowane, wygodne i efektowne wizualnie biura, to nie tylko doskonała wizytówka ich firmy, ale, co równie ważne, lepsze samopoczucie pracowników – mówi dla Gazety Wyborczej Justyna Kobusińska ze studia Forma, które zajmuje się aranżacją wnętrz biurowych.

Przestrzenie kreatywne

Zdecydowanie większą swobodę przy aranżowaniu przestrzeni biurowej posiadają projektanci pracujący dla firm zajmujących się nowoczesnymi technologiami. Dzięki stosowaniu odpowiedniego umeblowania, oraz nowatorskiego podejścia do ścian, operowaniu światłem i swobodnemu dekorowaniu przestrzenie nowatorskich firm w Polsce przypominają te znane z artykułów o wielkich firmach z branży IT – których przestrzenie pracy pełne są kolorów, stref odpoczynku i komfortu, oraz możliwości swobodnego przemieszczania się.

umeblowane biuro

Meble biurowe w firmach

Pomimo pozytywnych zmian które najczęściej można zobaczyć w biurach korporacji z nowoczesnych branż oraz małych firm zajmujących się nowoczesnymi branżami gospodarki w wielu przedsiębiorstwach umeblowanie biura opiera się na koncepcji open-space. Biurka połączone są tutaj często w wyspy, minima prywatności nadają przegrody pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. Meble biurowe w tej koncepcji często zaburzają możliwość naturalnego odpoczynku i oderwania się od pracy. Dla maksymalnego wykorzystania przestrzeni ściany zasłonięte zostają przez szafy biurowe oraz regały na dokumenty, które sprawiają, że pomieszczenie staje się coraz bardziej zamknięte i ciasne. W efekcie z biura open-space szybko tworzy się starodawny model biura-pudełka, które przytłacza i zniechęca pracowników stwarzając wrażenie więzienia zamiast drugiego domu jakim może być praca w nowocześnie umeblowanych wnętrzach firm.

Źródła:

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,18745477,nie-musi-byc-jak-w-google-u-ale-nowoczesne-biuro-pomaga.html

http://www.l-meble.pl/rzeszow/meble-biurowe

http://www.pulshr.pl/pr-wewnetrzny/jak-powinno-wygladac-nowoczesne-biuro,25969.html

http://www.nowoczesne-biuro.pl/disign/elastyczne-srodowisko-pracy

http://bestmeble.com/meble-biurowe-rzeszow/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *