kurs obsługi tachografu cyfrowego
Edukacja

Tachograf, czyli niezbędne urządzenie kierowcy

Praca kierowcy zawodowego, niezależnie od tego czy jeździ on ciężarówką czy autokarem jest niezwykle wymagająca. Aby mieć pewność, że praca wykonywana jest w odpowiednim wymiarze godzin, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, w każdym pojeździe umieszczony jest tachograf, który dokładnie wylicza czas pracy.

Kilka słów o tachografie

Tachograf zamontowany w pojeździe odpowiada za rejestrację i zapis co do ilości kilometrów przebytej drogi przez pojazd, szybkości chwilowej pojazdu (wskazania prędkościomierza), dokładną datę, a także dokładną godzinę otwarcia obudowy zawierającej wykresówki. Tachograf powinien być zamontowany we wszystkich pojazdach o masie powyżej 3,5 tony dostosowanych do transportu oraz w pojazdach umożliwiających przewóz ponad 9 osób łącznie z kierowcą. To właśnie na podstawie danych z tachografu obliczane są nie tylko godziny pracy, ale i wynagrodzenie. Tachografy dostępne są w wersji cyfrowej oraz analogowej, od której jednak coraz częściej się odchodzi. Warto pamiętać również o tym, że do obsługi tachografu niezbędne może okazać się przejście i pozytywne zakończenie kursu.

Kurs obsługi tachografu cyfrowego – po co i dla kogo?

Obsługa tachografu cyfrowego szkolenie o produkt dedykowany osobom zarówno zatrudnionym na stanowisku kierowcy, jak i osobom decyzyjnym i pracującym w kadrach. Dzięki informacjom z tachografu wyliczenie wynagrodzeń oraz godzin pracy kierowcy jest nie tylko (wbrew pozorom) proste ale również rzetelny. Kurs obsługi tachografu cyfrowego warto również zakończyć egzaminem i certyfikatem, który potwierdza kwalifikacje i zdobytą wiedzę. Warto zainteresować się tą kwestią, ponieważ wiele z certyfikatów jest respektowanych na terenie Unii Europejskiej, co otwiera wiele nowych możliwości. 

Kurs z obsługi tachografu znajdziesz pod adresem https://transporttrener.pl/obsluga-tachografu-cyfrowego-szkolenia/.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *