Edukacja

Jak uczyć przez internet? Dowiedz się jak działają platformy do zajęć online

Internet to aktualnie jedno z głównych źródeł wiedzy i informacji. Bez niego nasze życie z pewnością mogłoby stać się o wiele trudniejsze. Zajęcia online ostatnimi czasy zyskują na popularności. Powodem tego jest oczywiście rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa, która opanowała cały świat. Uczenie przez internet nie musi być wcale trudne. Stworzenie e-lekcji wymaga jednak wiedzy w zakresie prowadzenia zajęć online. Do tego potrzebne nam będą narzędzia oraz platformy, z których możemy korzystać nawet bezpłatnie. Sprawdźmy w jaki sposób możemy się nauczyć tego wszystkiego.

Jak prowadzić szkolenia online?

Nauczanie zdalne jest aktualnie wymagane na uczelniach wyższych. Nie jest obowiązkowe, ponieważ ostateczna decyzja należy do prowadzących zajęcia, jednak zdecydowana większość belfrów akademickich zdaje się przechodzić na tryb zdalny. W czym to może pomóc? Z pewnością zniweluje to przemieszczanie się studentów po mieście. Jak wiemy większość młodych osób korzysta z komunikacji miejskiej, także jest to korzystne rozwiązanie dla wszystkich. Jak prowadzić szkolenia online? Zajęcia, które odbywają się przez internet mogą wyglądać tak samo jak te przeprowadzane z salach wykładowych. Wystarczy jedynie trochę wyobraźni no i oczywiście znajomości platform e-learningowych, które są niezbędne dla zajęć online. Wiedza na ten temat zaczyna się coraz bardziej rozpowszechniać. Szkolenia online mogą odbywać się w każdym miejscu. Potrzebny nam jest tylko sprzęt w postaci komputera czy urządzenia mobilnego oraz dostęp do internetu.

Sprawdźmy jak prowadzić szkolenia online. Przede wszystkim potrzebny będzie dostęp do platformy (np. Zoom). Następnie należy potrafić korzystać z dodatkowych funkcji takich jak – udostępnianie ekranu (prezentacji), tworzenie dodatkowych pokojów, ankiet i testów online.

Szkolenia online od szkoły Moderator

Skoro wiemy już jak prowadzić szkolenia online to wystarczy nam teraz firma szkoleniowa, która będzie w stanie przeprowadzić kursy dla osób, które chcą nauczyć się profesjonalnego poruszania po platformach e-learningowych. Szkoła Moderator to idealne miejsce dla nauki. Szkolenia online zaznajomią nas z dostępnymi narzędziami w wirtualnych pokojach i nie tylko.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *