dmuchawa do liści stihl
Instalacje w domu

Przygotuj ogród na jesień!

Choć lato to pora roku, w której ogrodowi trzeba poświęcać sporo uwagi, to jednak cieszy on już wówczas nasze oczy, dlatego też chętnie podejmujemy się tego wysiłku. Jesień jednak nie zwalnia nas z obowiązku dbania o ogród, a wręcz przeciwnie – zmusza nas do wdrożenia nowych działań, by przygotować go odpowiednio na zimę. By odpowiednio zadbać o ogród jesienią, przydadzą nam się sprzęty, które ułatwią naszą pracę, jak np. dmuchawa do liści Stihl. O niezbędnych urządzeniach oraz konkretnych działaniach, które musimy podjąć, opowiemy w dalszej części artykułu.jesień w ogrodzie

Podstawowe ogrodowe prace jesienią

Jesienią przede wszystkim musimy zadbać o regularne usuwanie opadających z drzew liści. Nie mogą one zostać zbyt długo na trawniku i chodnikach, ponieważ zaczną gnić i będzie nam trudniej je usunąć. Wiele osób do sprzątania zalegających liści wykorzystuje grabie – grabienie nie jest złą metodą, pozwala skutecznie zebrać wszystkie liście, jest jednak dosyć czasochłonne i męczące. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie wysiłku oraz przyspieszyć pracę, warto sięgnąć po zdobycze techniki – dmuchawa do liści Stihl pomoże nam w dużo krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie sił zebrać opadłe liście w jedno miejsce, skąd szybko zbierzemy je do worka. Innym rozwiązaniem, które również usprawni naszą pracę, jest sięgnięcie po ogrodowy odkurzacz (Stihl również ma je w swojej ofercie). Dzięki niemu opadłe liście od razu trafią do worka na odpady. Przyda on się również przy zbieraniu koszonej trawy.

Skoro już jesteśmy przy koszeniu trawy, warto pamiętać, że jesień nie zwalnia nas z tego obowiązku. Co prawda trawa rośnie wówczas wolniej, więc rzadziej musimy sięgać po kosiarkę, jednak nie możemy tego zaniedbać. W drugiej połowie października jest pora na ostatnie koszenie – wysokość skoszonej trawy powinna być nieco wyższa niż w sezonie, co pozwoli nam zachować trawnik w nie najgorszym stanie przez zimę.

dmuchawa do liści stihl

Przed nadejściem zimy musimy także zadbać o rośliny ogrodowe. Jeśli to konieczne, przycinamy gałęzie – robimy to dość wcześnie, jeszcze zanim zaczną opadać z nich liście, by przypadkiem nie wyciąć zdrowych gałęzi. Musimy także pamiętać o obfitym podlaniu roślin, a zwłaszcza azalii i rododendronów. Osłanianie roślin przed mrozem to najważniejsza część przygotowania ogrodu na zimę – trzeba dobrze wyważyć czas, w którym się za to zabierzemy. Rośliny muszą przyzwyczaić się do niższych temperatur, dlatego osłanianie najlepiej zacząć przy pierwszych przymrozkach.

Jesień wymaga od nas nieco innych prac ogrodowych niż lato i zmusza nas do sięgania po urządzenia takie jak dmuchawa do liści Stihl, których latem raczej nie używamy. Jeśli jednak dostosujemy się do tych odmiennych wymagań naszych roślin na tę porę roku, wiosną odwdzięczą się nam one pięknym zakwitaniem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *