Porady

Jak kształtują się ceny mieszkań deweloperskich?

Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Dlatego też powinna być przemyślana zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię wydatków. Prawdą jest, że ceny mieszkań bywają bardzo rozbieżne. To ile zapłacimy ostatecznie za mieszkanie bardzo często podyktowane wieloma czynnikami.

Wszystko zależy od tego jakiego inwestora wybierzemy, czy będzie to deweloper czy inna prywatna firma, wiele zależy też od samej lokalizacji. Wiadomym jest, że w Warszawie dużo więcej zapłacimy za zakup mieszkania niż przykładowo w Rzeszowie czy innymi mniejszym mieście.

Wykończenie mieszkania

Warto podkreślić, że cena zakup mieszkania deweloperskiego nie dotyczy elementów wykończenia. Co to oznacza w praktyce? Otóż wszystko zależy od tego czy wybieramy tak zwane “mieszkanie pod klucz” czy też mieszkanie w stanie deweloperskim. O ile kupując mieszkanie pod klucz nie musimy martwić się o elementy wyposażenia kuchni czy łazienki tak decydując się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim musimy mieć na uwadze dodatkowe koszta jakie poniesiemy za wykończenie mieszania. Oba warianty mają swoje plusy i minusy wszystko jednak zależy od tego jakim budżetem dysponujemy oraz od tego jakie mamy oczekiwania względem zakupu mieszkania.

Lokalizacja ma wpływ na cenę mieszkania

Planując zakup mieszkania w dużym mieście musimy liczyć się z dużo większym wydatkiem. Cena za m2 w dużych miastach jest dość wygórowana do tego dochodzą dodatkowo koszty wykończenia mieszkania. Lokalizacja ma bezpośredni wpływ na cenę. Idealnym przykładem jest porównanie cen mieszkań z Krakowa i Rzeszowa. W Krakowie za m2 zapłacimy nawet dwa razy więcej niż w Rzeszowie. Przeglądając oferty deweloperów z Rzeszowa można zauważyć że ceny mieszkań w tutejszej lokalizacji są bardzo atrakcyjne.

Inwestycje budowlane i nowoczesne mieszkania od dewelopera Rzeszów ma w bardzo ciekawej zabudowie i bardzo dobrze zlokalizowane. Wystarczy sprawdzić ofertę inwestora Apklan na stronie:

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *