drzwi wewnętrzne z ościeżnicą
Dom

Rodzaje drzwi wewnętrznych – poznaj je!

Drzwi to ważny element każdego wnętrza. Pełnią funkcję dzielenia przestrzeni. Powinny spełniać odpowiednie parametry wytrzymałości, a także akustyczne, izolacyjne oraz przeciwpożarowe. Dodatkowo powinny być dopasowane do wystroju mieszkania. Coraz większą popularnością cieszą się drzwi wewnętrzne na wymiar.

Drzwi w nowoczesnym stylu

W polskim wydaniu nowoczesność to zwykle współczesna forma ale tradycyjny materiał.
Stąd popularność drzwi o geometrycznych podziałach wykończonych okleiną w naturalnym drewnie. Drzwi mają wstawki ze szkła lub półprzezroczystego tworzywa, które dodają głębi. Nowoczesne drzwi tworzą często wrażenie jakby były wbudowane w ścianę oraz powiększają optycznie przestrzeń niektóre mogą nawet pełnić funkcję zabezpieczającą mowa o drzwi ppoż.

Drzwi wewnętrzne w klasycznym stylu

Tradycyjne drzwi zwracają uwagę gości swym ozdobnym frezowaniem.
Ich wzór jest starannie wykonany, a materiał użyty do wykończenia jest doskonałej jakości.
Zwykle bywają pełne bez wstawek ze szkła, co daje poczucie bezpieczeństwa i prywatności.
Dostępne na rynku w kolorach naturalnego drewna lub w kolorze białym.

Drzwi dekoracyjne

Dostępne na rynku i coraz częściej wybierane są drzwi dekoracyjne, które sprawią, że nasze pomieszczenia przestaną być zwyczajnie nudne. Drzwi tego rodzaju można wtopić w aranżację wnętrz lub sprawić aby wywijały się na pierwszy plan i zwracały na siebie uwagę gości.
Mogą wyróżniać się materiałem, bywają ze szkła, malowanej blachy, tworzywa. Mogą zaskakiwać formą lub wzorem np. kwiatami. Są efektywne, powiększają optycznie przestrzeń.Co więcej większość drzwi dekoracyjnych posiada wbudowane eleganckie klamki. To dzięki nim drzwi zyskują na swoim wyglądzie. Klamki do drzwi potrafią elementem dekoracyjnym samym w sobie. Można się o tym przekonać sprawdzając klamki do drzwi na stronie https://handles.pl.

Tego rodzaju drzwi dekoracyjne należą do ciężkich, dlatego wymagają solidnej ościeżnicy i specjalnych zawiasów, co niestety ma wpływ na cenę. Tańszym pomysłem na nowoczesne drzwi są ekstrawagancki drzwi z naklejką. Szeroki wachlarz wzorów, motywów oraz możliwość zaprojektowania własnej naklejki sprawia, że ta forma jest coraz częściej wybierana przez klientów. Łatwa w aplikacji tak samo, jak w usuwaniu bez zostawienia śladów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *