nawilżacz powietrza do domu
Instalacje w domu

Jak wybrać dobry nawilżacz powietrza?

Najpierw co jakiś czas słyszymy w mediach o tym, jaki wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie ma jakość powietrza i jak możemy zorientować się, że coś jest nie tak. Potem zaczynamy samodzielnie zagłębiać się w temat, poszerzać wiedzę i poznawać dostępne rozwiązania. Wreszcie podejmujemy decyzję, by w naszym domu pojawił się sprzęt, który poprawi jakość powietrza. Jak jednak wybrać dobry nawilżacz powietrza, który rzeczywiście będzie skuteczny i spełni nasze oczekiwania?domowy nawilżacz powietrza

Ustal priorytety

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju nawilżaczy powietrza, więc dopiero zaczynając interesować się zakupem, można się przerazić i poczuć się zagubionym. Różne parametry, które niekoniecznie mogą nam cokolwiek mówić, różne metody nawilżania powietrza, które również mogą brzmieć niejasno, a w przypadku urządzeń z funkcją oczyszczania powietrza – różne metody filtracji. Dlatego na początku warto jest ustalić swoje priorytety. Wiele ułatwią odpowiedzi na pytania takie jak:

  • w jakim pomieszczeniu lub pomieszczeniach (o jakiej powierzchni) chcemy używać nawilżacza?
  • czy zależy nam na tym, by obsłudze urządzenia nie trzeba było poświęcać zbyt dużo czasu?
  • czy w mieszkaniu trzymamy zwierzęta domowe?

To podstawowe pytania, jakie powinniśmy sobie zadać, jeśli chcemy dla siebie wybrać naprawdę dobry nawilżacz powietrza. Dlaczego to takie ważne?

nawilżacz powietrza do domu

Powierzchnia pomieszczenia lub pomieszczeń, w których chcemy korzystać z nawilżacza, będzie determinowało wybór modelu do jednego z tych, których parametry techniczne umożliwiają optymalne nawilżenie powietrza na danym metrażu. Dodatkowo ważne mogą być też inne kwestie – jeśli szukamy nawilżacza powietrza do sypialni lub pokoju dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę też na to, by urządzenie pracowało możliwie jak najciszej, aby nie zakłócało naszego wypoczynku.

Kwestie związane z obsługą nawilżacza potrafią nieraz naprawdę skomplikować życie. Najlepiej szukać urządzeń z wbudowanym higrometrem, które samoczynnie wstrzymują i wznawiają swoją pracę, w zależności od aktualnego poziomu nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Warto też dowiedzieć się, ile czasu trzeba poświęcić urządzeniu na bieżącą oraz gruntowną konserwację.

Kwestia posiadania zwierząt domowych, choć może wydawać się absurdalna, jest jednak bardzo istotna przy wyborze domowego nawilżacza powietrza. Jeśli posiadamy zwierzęta, nie powinniśmy wybierać nawilżaczy opartych o technologię ultradźwiękową – niesłyszalne dla nas ultradźwięki są wychwytywane przez naszych pupili i drażnią ich. Dlatego dla posiadaczy zwierząt dobry nawilżacz powietrza to ten wykorzystujący parę wodną lub ewaporację (np. Venta).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *