wyposażenie gabinetów kosmetycznych opole
Instalacje w domu

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych – jak stworzyć profesjonalny salon?

Uruchomienie własnego gabinetu kosmetycznego wiąże się ze sporymi wydatkami, które zaczną się zwracać dopiero po pewnym czasie. Na starcie najwięcej pieniędzy pochłania wyposażenie gabinetów kosmetycznych. Śląsk i Opole na swoim terenie posiadają rekordowo dużą liczbę firm oferującą wszystko, co niezbędne do przystosowania salonu do przyjmowania klientów. Czego będziemy potrzebowali i na co zwracać uwagę?

wyposażenie gabinetów kosmetycznych opole

Zacznij wyposażanie salonu kosmetycznego od mebli

Chociaż zwykle zaczynamy tworzyć listę zakupów do nowego gabinetu od sprzętu kosmetycznego, którego będziemy potrzebowali do świadczenia usług, warto najpierw pomyśleć o meblach. Urządzenia kosmetyczne oczywiście są niezbędne do prowadzenia gabinetu, ale jego aranżacja to podstawa naszego wizerunku. Z jednej strony wybór mebli powinien być dyktowany zabiegami, jakie zamierzamy realizować w naszym salonie, z drugiej strony nie możemy pominąć tego, co uniwersalne, bez względu na profil działalności gabinetu.

Meble recepcyjne

wyposażenie gabinetów kosmetycznych - barber shop w opoluNie powinniśmy zaniedbywać urządzania recepcji – to nasza wizytówka! Jej aranżacja powinna być spójna z urządzeniem części zabiegowej. Warto ryzykować – zamiast stworzyć wnętrze podobne do większości salonów kosmetycznych w całej Polsce, możemy urządzić się w stylu, który wciąż jest rzadko spotykany w branży beauty: minimalistycznym bądź industrialnym. Grunt, żeby wszystko było urządzone stylowo i bez przesady. Jakich mebli potrzebujemy w recepcji? Przede wszystkim niezbędna jest lada recepcyjna oraz wygodne krzesło dla recepcjonisty. Musimy zadbać także o miejsce do oczekiwania dla klientów: wygodna sofa i fotele, stolik oraz wieszaki lub szafa na odzież wierzchnią to minimum. Wybierając te meble, powinniśmy zwracać uwagę na ich jakość – będą one intensywnie eksploatowane, dlatego powinny jak najdłużej wyglądać nienagannie.

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych w meble zabiegowe

Również wybierając sprzęt kosmetyczny i meble, które będą służyły nam do przeprowadzania zabiegów, nie powinniśmy oszczędzać na ich jakości. Dobór mebli będzie bezpośrednio zależny od usług, jakie zamierzamy świadczyć na początku naszej działalności. Fotele lub leżanki, taborety, pomocniki i szafki kosmetyczne, lustra, biurka lub konsolety, parawany – to tylko przykłady mebli, które mogą okazać się niezbędne. Jeśli mamy już doświadczenie w branży, skompletowanie listy zakupów przyjdzie nam bez problemu, natomiast debiutując, warto podpatrzeć, jak wyposażone są najlepsze salony w okolicy.

Urządzenia kosmetyczne – najważniejsze wyposażenie w salonie

solariumJakkolwiek meble są niezbędne w salonie kosmetycznym, to jednak urządzenia kosmetyczne są tym, bez czego nie sposób mówić o wyposażeniu gabinetów kosmetycznych. Na Śląsku, ale również w Opolu nowo powstające salony mają szeroki wybór sprzętu z różnych źródeł. Czym kierować się przy ich wyborze? Na pewno użytecznością i funkcjonalnością – warto inwestować np. w kombajny kosmetyczne, dzięki którym za pomocą jednego urządzenia możemy przeprowadzić kilka, a nawet kilkanaście zabiegów. Cena nie powinna być głównym kryterium wyboru, ponieważ podstawą powinna być dla nas jakość sprzętu i bezpieczeństwo jego używania, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Warto wybierać sprzęt kosmetyczny polskich producentów, ponieważ jest on wysokiej jakości, a dodatkowo wszelkie naprawy przebiegają szybciej ze względu na krajowy serwis. Na początek lepiej jest ograniczyć świadczone usługi tak, by nie wydawać zbyt dużo na urządzenia kosmetyczne – ofertę możemy poszerzać wraz z rozwojem gabinetu i osiąganiem przez niego zysków.

O ile sprawy formalne dla większości są największym stresem związanym z zakładaniem własnego salonu, o tyle największym wydatkiem bez wątpienia jest wyposażenie gabinetów kosmetycznych. W Opolu całościowe koszty mogą wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych i podobnie wygląda to w innych regionach. Rozwaga jest tym, o czym nie powinniśmy zapominać w czasie zakupów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *