kocyki dla dzieci
Instalacje w domu

Jakie powinny być idealne kocyki dla dzieci?

Kocyk dla dziecka to coś, co jest niezbędne niemalże od jego narodzin aż po okres co najmniej kilku lat. Jednak jego wybór wcale nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. W tym artykule doradzamy na co zwracać uwagę przy wyborze kocyka dla malucha.

kocyk minky

Na pierwszym miejscu – parametry techniczne

Kocyki dla dzieci stanowią tak bogatą ofertę na rynku, że w pierwszej kolejności najczęściej zachwycamy się ich estetyką i jesteśmy skłonni kierować się tylko nią. Oczywiście przy tak dużym wyborze nie warto ignorować tej kwestii, jednak przede wszystkim powinniśmy skupić się na parametrach technicznych, a zatem wybrać kocyk wykonany z odpowiednich materiałów i w odpowiednim rozmiarze.

Tkaniny w kocyku dla dziecka

Odpowiednia tkanina to pierwszy klucz do sukcesu. Przede wszystkim powinna być miękka i miła w dotyku – dziecko w każdym wieku uwielbia takie rzeczy, a przecież kocyk będzie miał bardzo bliski kontakt z jego ciałem. Idealny kocyk dla dziecka to taki, który mamy ochotę mu podebrać 😉 Ważną kwestią jest jednak również to, by tkanina zachowała swoje właściwości również po kilku praniach. Doskonałym wyborem jest kocyk z oryginalnego pluszu minky.

kocyki dla dzieci

Jaki rozmiar powinien mieć kocyk dla dziecka?

Jeśli chodzi o rozmiary, kocyki dla dzieci są sprzedawane w wielu wymiarach, tak, że łatwo się pogubić i kupić taki kocyk, który szybko okaże się nieodpowiedni. Kupując kocyk z minky musimy liczyć się z tym, że będzie w świetnym stanie nawet ponad 2 lata (to oczywiście ogromna zaleta!), dlatego warto też, by jego rozmiar w tym czasie był odpowiedni dla dziecka, które oczywiście będzie rosnąć. W ofercie wielu sklepów można znaleźć kocyki dla niemowlaka w wymiarach około 65x75cm, jednak warto wybrać taki o wymiarach co najmniej 100×75 centymetrów, co pozwoli nam korzystać z niego dłużej. Dziecko w pierwszym roku życia rośnie bardzo szybko, dlatego niewielki kocyk dedykowany niemowlakowi może okazać się dla niego za mały już po kilku miesiącach. Wydając pieniądze na wysokiej jakości kocyk, wybierzmy też taki w odpowiednim rozmiarze, co umożliwi nam rzeczywiste docenienie walorów tkaniny.

Dopiero kiedy wiemy, na jakie tkaniny zwracać uwagę i jaki rozmiar kocyka będzie dobry, możemy wybierać konkretny kocyk pod kątem jego estetyki. Zapewniamy – wybór nie będzie łatwy!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *