Lifestyle

Jak poprawić kształt garbatego, dużego nosa?

Posiadacze dużych czy garbatych nosów mają często z tego powodu wiele kompleksów. Nierzadko już jako dzieci są wyśmiewani przez otoczenie. Niektóre osoby stykają się z tym problemem na skutek wypadku, inne mają go od urodzenia. Jeśli nie lubimy tej części swojej twarzy, możemy rozważyć poddanie się operacji nosa.

Jak przygotować się do operacyjnej korekty nosa?

Operacja nosa poprzedzona jest konsultacją lekarską. Lekarz zleci nam przeprowadzenie niezbędnych badań, na podstawie których będzie mógł ocenić stan naszego zdrowia i zakwalifikować do zabiegu. Podczas wizyty lekarskiej zostaną omówione poszczególne etapy operacji. Specjalista poinformuje nas o zalecaniach, których należy przestrzelać przed i po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania?

Jak każdy zabieg również operacja nosa nie zawsze może być wykonana. Czasami występują przeciwwskazania, które przesuwają możliwość wykonania zabiegu w czasie. Jest to na przykład nieuregulowane ciśnienie tętnicze, cukrzyca, a także problemy z zatokami. Jeśli problemy zdrowotne zostaną wyeliminowane, często możliwe jest wykonanie zabiegu w późniejszym terminie.

Przebieg zabiegu

Istnieje wiele przyczyn operacji nosa. Najczęstszą są względy estetyczne – duży, garbaty czy krzywy nos. Często też pacjenci decydują się na operację nosa z powodu krzywej przegrody nosowej. Każdy przypadek jest przez lekarzy traktowany indywidualnie. Do danej osoby dobierana jest odpowiednia technika, która jest stosowana podczas operacji. Najczęściej zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Większość cięć wykonywana jest wywnętrz nosa. Sprawia to, że nie są one widoczne. Dodatkowe informacje o operacji nosa (Warszawa) znajdziesz na stronie https://www.meaclinic.pl/operacja-nosa-warszawa.

Rekonwalescencja po operacji nosa

Ważnym etapem jest rekonwalescencja po operacji nosa. Podczas niej pacjent koniecznie musi przestrzegać zaleceń lekarza, bardzo o siebie dbać. W przeciwnym wypadku efekty zabiegu mogą nie być tak dobre, jak oczekiwaliśmy. Pierwszy dzień po operacji pacjent musi spędzić w pozycji leżącej. Nie powinien wykonywać żadnych aktywności. O dokładnych zaleceniach zostanie poinformowany przez lekarza prowadzącego.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *