Instalacje w domu

Grzejniki Zehnder. Najmodniejsze modele 2019

Grzejniki dekoracyjne od pewnego czasu zyskały sobie dużą popularność, coraz więcej osób oprócz funkcjonalności, ceni sobie również estetykę. Takim osobom naprzeciw wychodzi marka Zehnder, zajmująca się tworzeniem instalacji grzewczych. Jakie modele grzejników Zehnder są najmodniejsze w 2019 roku?

Kilka słów w firmie Zehnder

Zehder to szwajcarska firma zajmująca się produkcją grzejników i urządzeń drzewczych oraz wymiany powietrza. Historia marki sięga 1923 roku, kiedy to bracia Zehnder zaczęli modyfikacje zakupionego motocyklu. Po próbach opracowali swój model i wprowadzili go na Szwajcarski rynek. Po 7 latach bracia Zehnder wycofali się jednak z produkcji pojazdów i zaczęli opracowywać grzejniki. W 1930 roku bracia Zehnder założyli firmę o nazwie „Gebrüder Zehnder” – Bracia Zehnder i rozpoczęli masową produkcję grzejników rurowych stalowych. Nie żeliwnych jak to miało miejsce wcześniej.
Pierwsze grzejniki Zehnder produkowano ręcznie, lecz już w 1931 roku zaczęto mechanizować proces produkcji. Grzejniki wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród architektów, dla których forma starych, żeliwnych grzejników, powstających z odlewania była mocno ograniczona. Również ze względu na sam ciężar materiału z jakiego były one wykonywane. W 1980 roku firma Zehnder wyprodukowała pierwszy grzejnik łazienkowy. A kiedy 8 lat później firma obchodziła jubileusz flagowy model grzejnika żeberkowego nazwano Charleston.

 

Grzejniki Zehnder modle popularne w 2019 roku

Charleston

W 2019 roku szczególną popularnością cieszy się kilka modeli grzejników Zehnder. Przede wszystkim jest to model Charleston. W dużej mierze stało się to za sprawą popularyzacji stylu industrialnego w Europie.

Grzejnik Zehnder Metropolian

Inną niezwykle popularną linią grzejników jest Metropolian. Typ modernistycznego grzejnika dekoracyjnego, który występuje w wielu różnych kolorach. Kupicie go w sklepie internetowym Wodne Trendy pod adresem http://www.wodnetrendy.pl/grzejniki/968-grzejnik-zehnder-metropolitan-drabinkowy-bialy.html

Istnieje również wiele innych ciekawych grzejników Zehnder, które cieszą się tylko nieco mniejszą popularnością jednak pasować będą do wystroju wielu wnętrz.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *