kamień naturalny
Dom

Chemia do kamienia – środki do czyszczenia i pielęgnacji kamieni naturalnych

Kamień naturalny stał się bardzo popularnym rozwiązaniem do wykańczania wnętrz naszych mieszkań oraz ozdabia nasze ogródki przed domami. Popularność kamieni naturalnych stale rośnie, a to dzięki ciekawej prezencji oraz łatwym metodom zachowania czystości. Marmury, granity czy piaskowce coraz częściej stały się podstawowym elementem zdobniczym naszych pokoi, takich jak: kuchnia, salon, łazienka. W zasadzie nie ma ograniczeń, ponieważ koncepcja układania kamienia naturalnego na ścianie czy ścianach pasuje do wszystkich pomieszczeń. Najczęściej jednak możemy się spotkać z tym rozwiązaniem w przedpokojach i kuchniach. Kamień naturalny kiedyś był uważany za drogą metodę wykończenia wnętrza. Teraz wszystko się ujednoliciło i coraz więcej osób korzysta z uroków kamieni. Zachowanie kamienia w czystości również było kiedyś bardziej skomplikowane, ponieważ nie było dostępnych produktów czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Dzisiaj to wszystko nie ma znaczenia, ponieważ rynek jest pełen wielu produktów z działu chemii kamieniarskiej. Jedynie trzeba zwrócić uwagę na jakość, aby nie przepłacać przy okazji kupna gorszych środków, które będzie trzeba raz po razie wymieniać i będzie to dla nas nieopłacalne.

Chemia kamieniarska czyli impregnacja kamienia naturalnego

Chemia kamieniarska jest dostępna w wielu sklepach, ale należy zwrócić uwagę na producentów. Firma Roberlo oraz Moeller-Chemie to potentaci na rynku impregnatów do kamienia. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na wysokiej jakości produkty, będziemy mogli spać spokojnie, ponieważ impregnaty do kamienia zapobiegają pojawianiu się nowych plam, a przede wszystkim odświeżają wygląd kamienia na bieżąco. Nie będziemy musieli się już martwić o coraz to gorszy stan kamienia, ponieważ jego powłoka będzie zabezpieczona.

 

Roberlo – klej do kamienia najwyższej jakości

W momencie zamontowywania kamienia naturalnego należy skorzystać z produktów, które zagwarantują nam wytrzymałość. Kleje do kamienia od producenta Roberlo ułatwią nam proces przyklejania kamienia do ścian oraz będą niezbędne kiedy jakaś część będzie wymagała małej korekty czy doklejenia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *