ogród
Ogród

Zadbaj o swój ogród już dziś! Niezbędne narzędzia

Nadchodzi wiosna, a z nią wyczekane prace porządkowe. Osoby posiadające ogród, garaż lub warsztat doskonale wiedzą, ile pracy jest z tego typu przestrzeniami, aby były zadbane, funkcjonalne oraz bezpieczne. Aby praca przebiegała sprawnie konieczne jest posiadanie niezbędnych narzędzi, które zdecydowanie usprawnią nasze porządki. W niniejszym materiale zwrócimy uwagę na narzędzia do pracy w ogrodzie. Zapraszamy!

Narzędzia akumulatorowe do ogrodu

Praca w ogrodzie wiąże się z ciągłym przemieszczaniem. Dlatego też warto zainwestować w narzędzia akumulatorowe, które posiadają tę zaletę, że nie ograniczają nas kablem podpiętym do gniazdka. Dzięki temu dają nam pełną swobodę wykonywanych zadań. Należy jednak pamiętać, że akumulatory tych narzędzi trzeba regularnie ładować, aby cały czas funkcjonowały bez zarzutu. Warto również nadmienić, że narzędzia akumulatorowe mają świetne zastosowanie również w przypadku ciasnych i trudno dostępnych miejsc, jak np. dmuchawa do liści. 

W ogrodzie najlepiej poradzą sobie narzędzia akumulatorowe, czyli takie, które działają dzięki specjalnemu akumulatorowi i nie muszą być podłączone do gniazda elektrycznego. Ich ogromną zaletą jest to, że zapewniają całkowitą swobodę podczas pracy i w niczym nie ograniczają. Doskonale się także sprawdzają w ciasnych, trudno dostępnych miejscach i nie tylko. Do prac w ogrodzie stosuje się między innymi nożyce do krzewów czy też dmuchawa do liści. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takich narzędzi?

Wady i zalety narzędzi akumulatorowych

Narzędzia akumulatorowe posiadają całą masę zalet, ale nie są też bez wad. Oto, co warto jeszcze na ich temat wiedzieć.

Plusy:

  • wygoda i komfort stosowania,
  • swoboda pracy, 
  • łatwy dostęp do ciasnych i trudno dostępnych miejsc,
  • cicha praca.

Minusy:

  • ograniczona wydajność akumulatora, 
  • konieczność regularnego ładowania, 
  • wraz z rozładowywaniem się baterii spada jakość pracy.

 

Jak zatem widać, warto samemu rozważyć zakup narzędzi akumulatorowych. Zdaniem naszej redakcji sprzęt ten pomimo drobnych wad jest jak najbardziej wart zakupu. Koniecznie jednak trzeba wybierać sprzęt znanych i cenionych producentów, takich jak Asta lub Dedra, których produkty dostępne są  na stronie internetowej https://www.narzedzie24.pl/

Jakie narzędzia do ogrodu?

Bez dwóch zdań pracę w ogrodzie trudno wyobrazić sobie bez takich narzędzi, jak grabie, nożyce, sekatory oraz wspomniane już dmuchawy, a także kosiarki (najlepiej akumulatorowe). Jeżeli planujemy przesadzanie drzewek lub drobniejszych roślin warto zaopatrzyć się także w łopaty. Warto również sprawdzić po zimie stan zraszaczy oraz węży ogrodowych. Ponadto jeżeli planujemy pracę z nawozem oraz różnymi odżywkami do roślin, koniecznie należy wyposażyć się w odpowiednie środki ochrony indywidualnej. Koniecznie należy posiadać okulary ochronne na gumce (zapewniają stabilność i komfort noszenia) oraz profesjonalne rękawice do pracy w ogrodzie. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *