Przemysł

Wentylatory promieniowe transportowe – budowa i miejsca wykorzystania

Wentylatory promieniowe transportowe zaliczają się do szerszej grupy wentylatorów przemysłowych. W poniższym artykule prezentujemy najważniejsze informacje na temat ich budowy, a także miejsc, gdzie są wykorzystywane.

Wentylatory transportowe

Wentylatory tego typu służą do transportu pneumatycznego. Dla przykładu w przemyśle rolniczym wentylatory mają za zadanie transportować zboże. Zaś w przemyśle meblowym i stolarskim zadaniem wentylatorów promieniowych transportowych jest transport wiórów i trocin. W przypadku przemysłu papierowego zadaniem wentylatorów jest transport okrawków papierowych. Jak widać wentylatory mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach polskiego i światowego przemysłu.

Jak zbudowany jest silnik wentylatorów promieniowych transportowych?

Wentylatory promieniowe transportowe mają wytrzymałe, odporne na pracę w trudnych warunkach silniki. Urządzenia posiadają silnik trójfazowy. Wentylatory są przystosowane do pracy z falownikiem.

Obudowa wentylatora

Wentylatory standardowo posiadają obudowę ze stali. Najczęściej jest ona malowana proszkowo. Zapewnia jej to wytrzymałość na różnorodne, trudne warunki fizyczne i chemiczne.

Wentylatory – wysoka jakość

Wentylatory muszą być wykonane w staranny, dokładny sposób. Bardzo ważne jest to, aby do ich budowy używać materiałów tylko najwyższej jakości. Tylko takie rozwiązania pozwolą na bezpieczną, sprawną i długą pracę urządzeń.

Kiedy wykonywać przeglądy instalacji?

Każda instalacja wraz z zamontowanymi w niej wentylatorami powinna być poddawana regularnym przeglądom technicznym. Daty przeglądów winne być zapisane w specjalnie przygotowanym harmonogramie. Bardzo ważne jest to, aby przestrzegać założonych w harmonogramie ustaleń.

Praca w wysokiej temperaturze

Możliwe jest specjalne wykonanie wentylatorów transportowych, które będą dostosowane do pracy w podwyższonej temperaturze. Takie wymagania należy uwzględnić na etapie projektowym.

Dowiedź się więcej na stronie https://www.luftberg.pl/oferta/wentylatory-promieniowe-transportowe

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *