opalanie drewnem
Instalacje w domu,Salon

Kominek opalany drewnem

W wielu domach pojawiają się kominki. A to, dlatego, że są one bardzo lubiane przez ludzi. Wspólnie spędzone chwile przy tlącym się ogniu zbliżają, a nawet stanowią romantyczne chwile. Wiele osób decyduje się na wyposażenie własnego salonu w kominek z różnych względów.

Ale zawsze efekt jest jeden, a mianowicie uroczy i przytulny pokój z klimatycznym kominkiem. Pomysłów na zaaranżowanie takich pomieszczeń jest wiele, a ich wykonanie wcale nie jest takie trudne.

nowoczesne kominki opalane drewnem

Klimat tworzony przez kominki opalane drewnem

Kominek opalany drewnem cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród młodych i starszych osób. Tlący się ogień tworzy niepowtarzalny klimat, dlatego wiele osób pragnie go posiadać. Jednak co z kwestiami technicznymi? Otóż taki kominek może występować w wersji otwartej oraz zamkniętej. Istnieje wiele zwolenników zamkniętych kominków, którzy jednoznacznie twierdzą, że są one o wiele bezpieczniejsze. Jednak podczas ostrożnego korzystania z kominka otwartego również można zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy wokół kominka umieścić materiały niepalne, które nie ulegną uszkodzeniu.

Kominek jako dodatkowe źródło ogrzewania domu

Posiadanie kominka ma wielkie znaczenie w przypadku ogrzewania domu. Jak wiadomo można w ten sposób dogrzewać pomieszczenia w chłodne wieczory. Jednak istnieje różnica między kominkiem otwartym, a zamkniętym. Otóż w przypadku otwartych kominków jedynie 10-20% energii powstającej podczas spalania pozostaje we wnętrzach. Dodatkowo zużywają one więcej drewna. W przypadku kominków zamkniętych ogrzewanie jest o wiele bardziej wydajne. Więcej informacji znajdziesz na stronie Kominki-ratajczak.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *