Przemysł

Wykorzystanie myjek ultradźwiękowych w różnych gałęziach przemysłu

Myjki znajdują zastosowanie w bardzo wielu obszarach. Coraz większą popularnością cieszą się myjki, które wykorzystują technologię czyszczenia ultradźwiękami.

Na czym polega zasada działania myjek ultradźwiękowych?

Ultradźwięki to fale dźwiękowe, których częstotliwość jest zbyt wysoka dla ludzkiego ucha. Właśnie te fale są wykorzystywane w tego rodzaju myjkach. Są one przenoszone za pomocą wody, która zawiera płyn czyszczący. W wyniku tego powstaje mnóstwo mikropęcherzyków, które wybuchają do środka. Ta implozja powoduje nagłą zmianę ciśnienia, w wyniku czego cząsteczki brudu (oleju, pyłów, past polerskich, wiórów i innych zanieczyszczeń) zostają oddzielone od powierzchni czyszczonego przedmiotu.

Zastosowanie myjki ultradźwiękowej w przemyśle

Myjka ultradźwiękowa staje się coraz bardziej nieocenionym wsparciem w przemyśle. Stosowana jest najczęściej do mycia powierzchni detali o niewielkich oraz skomplikowanych kształtach. Dzięki działaniu fal ultradźwiękowych, możliwe jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc takich jak: zakamarki, otwory i szczeliny. Mycie ultradźwiękowe zapewnia najwyższą jakość i precyzję mycia oraz zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych czyszczonych detali.

Myjki ultradźwiękowe są z powodzeniem wykorzystywane w takich gałęziach przemysłu, jak: budownictwo, rolnictwo, przemysł spożywczy, górnictwo, przemysł motoryzacyjny. Służą między innymi do oczyszczania; odtłuszczania; usuwania rdzy, wiórów, smarów i past polerskich; mycia podzespołów, form wulkanizacyjnych, przyrządów i narzędzi pomiarowych; regeneracji układów DPF.

Ponadto myjki ultradźwiękowe z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym (np. do czyszczenia sit i szkieł laboratoryjnych), przemyśle zbrojeniowym (mycie broni palnej oraz komponentów do elaboracji amunicji).

Zalety myjek ultradźwiękowych

Do podstawowych zalet z pewnością zaliczyć można: bezkonkurencyjną skuteczność, szybkość, dokładność, bezpieczeństwo, oszczędność wody, sterylność oraz prostotę i wygodę użytkowania.

Więcej informacji na temat myjek można znaleźć na https://mkdultrasonic.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *