regały sklepowe
Sklepy

Regały sklepowe – funkcje i rodzaje

Regały w sklepie to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia. Towar musi być przecież dobrze wyeksponowany, dlatego bez regału nie da się prowadzić sprzedaży artykułów. Jednak regał regałowi nierówny, występuje kilka rodzajów regałów dedykowanych sklepom i w tym miejscu będzie opisywać różne rodzaje regałów sklepowych oraz ich funkcje.

Modułowe regały sklepowe

To najczęściej metalowa konstrukcja z modułów, które można ze sobą łączyć na dowolne długości. W zależności od powierzchni sklepu tworzy się najczęściej alejki a regały stawia się wzdłuż ścian. Regały dwustronne nazywa się gondolami i zostaną opisane w dalszej części. Regały sklepowe przyścienne mogą mieć dowolną ilość półek, więc można łatwo dostosować do rodzaju produktów. Półki można ustawiać na różnej wysokości, i w razie potrzeby zmieniać ich rozkład w pionie.

Gondole sklepowe

Gondole są regałami, które nie stawia się pod ścianą, ale w wolnych przestrzeniach powierzchni sklepowej, tworząc alejki. Gondole posiadają półki z dwóch stron. Poza miejscem ich ustawiania nie różnią się od regałów przyściennych.

Regały piekarnicze

Regały piekarnicze przystosowane są do ekspozycji pieczywa. Ich wyposażeniem są zwykle kosze wiklinowe lub inne pojemniki służące do przechowywania większej ilości produktów. W zależności od modelu mogą posiadać dodatkowo półki na okruchy, transparentne drzwiczki z pleksi i inne elementy.

Regały na warzywa i owoce

Ten typ regałów różni się znacznie od typowych przyściennych regałów czy gondoli sklepowych. Jest to mebel wolnostojący i przystosowany jest do ekspozycji świeżych warzyw i owoców. Może także powstępować w wersji przyściennej. Wyposażony jest w kosze i pojemniki, w których można rozkładać poszczególne rodzaje produktów zwykle oferowanych na wagę. Jak uzupełnienie regałów warzywnych można zastosować wagę, aby klient mógł zważyć produkt i ewentualnie pozyskać kod kreskowy do skasowania.

Oczywiście istnieje znacznie więcej mebli sklepowych i regałów, jak np. regał na prasę, regał na alkohol i inne specyficzne produkty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *