Dekoracje wnętrz,Dom,Salon

Nowy wystrój salonu w 4 krokach

Nie ulega wątpliwościom, że salon to serce domu. To tutaj przyjmujemy gości, relaksujemy się podczas czytania książki czy oglądania telewizji. Nie zawsze trzeba remontować cały pokój, aby uzyskać zupełnie nowy wystrój tego miejsca. Czasem wystarczy niewiele by osiągnąć wyczekiwany efekt. Poniżej 4 porady jak zmienić salon w prosty sposób!

Dodatki

Przeważnie nasze wnętrza cechują się tym, że mamy dodatki w danym stylu czy kolorze. Czasem wystarczy zmiana koloru – jeśli w domu posiadamy dodatki w kolorze czarnym, które są wręcz uniwersalne, warto pokusić się i zaszaleć z kolorem. Wazon w kolorze zieleni czy różu świetnie sprawdzi się w jasnych wnętrzach!

Ocieplenie wnętrza

Ostatnio zapanowała moda na sterylne wnętrza, w których ściany są białe, a często nawet i meble. Wszystko wygląda bardzo sterylnie i wręcz… nudno. Jak ocieplić wnętrze? Zarzuć ciepły koc na kanapę albo zaszalej z kolorowymi poszewkami na poduszkę. Dodatkowo warto postawić na świece i piękne lampiony, które od razu oświetlą, dodadzą blasku, ale również zmienią diametralnie twój salon.

Renowacja mebli

Jest to na pewno bardziej pracochłonne zajęcie aniżeli zakup gotowych produktów ze sklepu, ale jaką będziemy mieć satysfakcję… Satysfakcję z własnoręcznie zrobionego przez nas mebla czy z jego renowacji. Jeśli twój salon jest w szarościach, bielach bądź beżach dodaj mu trochę koloru. Może nowe obicie twojego ulubionego fotela? Doda mu to nowego życia, ale również odmieni wnętrze. Często wykorzystuje się różnego rodzaju tkaniny z bardzo ciekawymi wzorami, np. wzorami komiksowymi.

Sztukateria gipsowa

Wraca do nas sztukateria gipsowa, która kojarzy nam się przede wszystkim z odległym renesansem czy barokiem. To prosty sposób na odmienienie wnętrza. Sztukateria gipsowa nada wnętrzu elegancję, ale również doda ekskluzywności. Odpowiednio dobrana zachwyci na pewno niejednego gościa Twojego domu! Jedną z firm zajmujących się sprzedażą sztukaterii gipsowych jest Nord-Gips.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *