akwarium i jego wyposażenie
Instalacje w domu

Kupujemy akwarium – na co zwrócić uwagę

Akwarium może być wspaniałą ozdobą niejednego domu. Do jego zakupu powinniśmy jednak dobrze się przygotować i przemyśleć poszczególne elementy. Najważniejszą kwestią jest to, jakie ryby chcemy w nim hodować. Na rynku dostępnych jest wiele gatunków – poczynając od małych i popularnych welonków po okazy bardziej rzadkie, egzotyczne. Po wyborze odpowiednich okazów, będzie trzeba przygotować im akwarium – w tym takie elementy jak właściwe oświetlenie temperaturę, a także pokarm.

Pokarm dla ryb

Posiadając akwarium z rybami musimy nastawić się na to, że będzie je trzeba karmić żywym pokarmem, takim jak robaki. Sklepy zoologiczne posiadają jednak też pokarm suchy. Dobry pokarm dla ryb będzie im zapewniał odpowiednią ilość składników odżywczych, a także nie będzie zbytnio brudził wody w akwarium. Z różnym pokarmem dla ryb możemy zapoznać się na stronie https://mollysklep.pl/

Dobór roślin

Gdy już wybierzemy do naszego akwarium ryby, czas pomyśleć o roślinach. Jest to nieodłączny element pięknie prezentującego się akwarium. Musimy mieć tu na względzie temperaturę, wielkość akwarium, poziom nasłonecznienia. Dla roślin należy przygotować też odpowiednie podłoże, które zapewni im optymalny wzrost

Oświetlenie

Kolejnym elementem, o którym musimy pamiętać jest oświetlenie. Akwarium powinno stać w dobrze przemyślanym miejscu. Nie może być narażone na zbytnie działanie promieni słonecznych. Sztuczne oświetlenie zapewnimy dzięki odpowiednio dobranym świetlówką (występują warianty o różnej mocy).

Filtracja i napowietrzenie

Filtracja wody jest w akwarium niezbędna. Zapewnia przeżycie ryb i odpowiedni wzrost roślin. Z aparaturą potrzebną do skutecznej filtracji wody dokładniej można zapoznać się na stronie https://mollysklep.pl/Filtracja-c233 Napowietrzenie wody w akwarium polega na dostarczeniu do niej odpowiedniej ilości tlenu, który jest niezbędny dla przeżycia ryb i roślin. Nie jest jednak koniecznością w każdym akwarium (zależy to od rodzaju ryb i roślin).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *