Światło led
Dekoracje wnętrz,Przemysł

Jak wykorzystać profile aluminiowe LED?

Profile LED to konstrukcje/korytka, które pozwalają umieścić w nich taśmy led. Profile występują w wersjach jednostronnych lub dwustronnych. Stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, biurowców czy sklepów.

Zalety profili LED

Aluminiowa konstrukcja profili zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo taśmie ledowej znajdującej się w środku. Chroni przed czynnikami zewnętrznymi tj. pył i kurz. Aluminium jest również odporne na wilgoć i działanie substancji chemicznych. Oprócz funkcji zabezpieczającej, profile aluminiowe pozwalają na stworzenie jednolitej linii światła. Jest to również sposób na estetyczne ukrycie taśm LED, które nie wyglądają atrakcyjnie. Diody LED wytwarzają światło w związku z czym taśma nagrzewa się. Profil aluminiowy ma za zadanie odprowadzić ciepło z taśmy, gwarantując przy tym bezpieczeństwo całej konstrukcji.

Wykorzystanie profili aluminiowych

Profile aluminiowe LED mają szerokie zastosowanie Wykorzystywane są w restauracjach, sklepach, biurach czy hotelach. Stosuje się je również do budowy ścianek reklamowych, stoisk targowych czy gablot. Profile aluminiowe LED sprawdzą się w przypadku reklamy wewnętrznej i zewnętrznej. Takie rozwiązania często stosowane są także w branży wnętrzarskiej. Taśma LED to popularne wykończenie przy szafkach kuchennych czy w garderobie. Powszechne jest również stosowanie profili aluminiowych LED do oświetlania schodów. Zamontowanie samej taśmy LED bez osłony, zwiększyłoby ryzyko jego uszkodzenia poprzez nadepnięcie.

Jeżeli szukasz profili aluminiowych LED do biura lub chcesz uzupełnić swoje stoisko reklamowe, sprawdź ofertę firmy Foga https://www.foga.pl/profile-aluminiowe-warszawa

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *