Dom,Sypialnia

Jaki wybrać odpowiedni materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe to pewna nowość, która bardzo szybko zyskała bardzo dużą popularność. Dla wielu osób stały się rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić unikając wymiany bazowego materaca, który okazał się zbyt miękki lub zbyt twardy.

Materac nawierzchniowy – co to

Materace nawierzchniowe są niesamodzielne materace, które kładziemy na nasz materac bazowy bądź kanapę pełniącą funkcję łóżka. Materace nawierzchniowe, nazywane również topmateracami, nie są grubsze niż 10 cm. W zależności od typu i grubości materaca można go zwijać lub nie. Top materac przystosowany do zwijania można przechowywać w skrzyni łóżka i wyjmować w razie potrzeby.

Funkcje materaca nawierzchniowego

Materace nawierzchniowe, jak sama nazwa wskazuje są kładzione na wierzch materaca. To rozwiązanie dla osób, w przypadku których ich materac bazowy okazał się zbyt twardy lub nazbyt miękki. W przypadku zbyt twardego materaca wykorzystuje się materac z warstwą kokosową i niekiedy z pianki wysokoelastycznej. Takie materiały są twardsze od tradycyjnej pianki więc utwardzą materac i znowu będzie można na nim komfortowo spać, bo zapewni on odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa.

W tym miejscu warto wspomnieć, że nieprawidłowy materac może mieć związek z bólami kości i stawów. Podczas snu, na którym spędzamy średnio 7-8 godzin, niezwykle istotne jest odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa.

Wracając do materacy nawierzchniowych, chcąc utwardzić nasz bazowy lub sprawić, że sen na kanapie będzie bardziej komfortowy, można wybrać materac wykonany z pianki termoplastycznej. Ten rodzaj materiału polecany jest osobom, które mają problemy z krążeniem krwi, a także tym, które skarżą się na bóle kręgosłupa spowodowane snem na zbyt twardym materacu.

Zalety materacy nawierzchniowych

Materace nawierzchniowe to z pewnościa oszczędność pieniędzy. Nie musimy wydawać pieniędzy na nowy materac, gdy nie dobraliśmy odpowiednio twardości materaca. Szczególnie jest to istotne w przypadku drogich materacy, wtedy nasze oszczędności mogą sięgnąć nawet tysiąca złotych.

Kolejna zaletą materacy nawierzchniowych jest ich dostępność. Nie musimy składać specjalnych zamówień. Wystarczy je kupić w sklepie internetowym, np. Common. Materace są uniwersalne i pasują do każdego typu materaca. Wystarczy wybrać tylko odpowiedni rozmiar. Zazwyczaj wybierać możemy spośród rozmiarów 120×200, 140×200, 160×200. Znajdziesz je na stronie https://common.sklep.pl/materace-nawierzchniowe/28-materac-nawierzchniowy-coco-160×200-kokos-z-pianka-5902921950158.html

Materace nawierzchniowe poprawiają komfort snu. Jest to najważniejsza zaleta. Mogą sprawić, że sen będzie bardziej komfortowy. Materac kokosowy utwardzi powierzchnię snu, a z pianki memory bądź lateksu zmiękczy.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego materaca nawierzchniowego zależy jest od wielkości naszego materaca bazowego, naszej wagi oraz efektu, jaki chcemy uzyskać.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *