akcesoria kuchenne
Kuchnia

Jak udekorować i zaaranżować kuchnię – porady

Nie każdy czuje potrzebę zbudowania nowej kuchni od nowa, czy zdecydować się na kuchnię stworzoną na wymiar. Jeśli posiadane meble kuchenne spełniają swoje zadanie, kuchnia ma wciąż dobrą estetykę i jest dla nas w pełni funkcjonalna, ale chcemy wprowadzić w niej coś co ją odmieni, można zastosować kilka drobnych zmian, które z pewnością nadadzą jej nowego blasku. Nie są to rozwiązania kosztowne, a umiejętne ich zastosowane wniesie różnicę.

Oświetlenie w kuchni

Ciekawe efekty aranżacyjne można uzyskać stosując nowoczesne oświetlenie w kuchni, które w inny sposób oświetli przestrzeń. Można w tym celu wykorzystać oświetlenie sufitowe, punktowe, kinkiety, oświetlenie meblowe, podszafkowe, lampy sufitowe, wiszące. Umiejętne połączenie kilku rodzajów oświetlenia może dać bardzo ciekawe efekty. Dodatkowo można wykorzystać światło kolorowe, jako dodatek do głównego światła białego. Dzięki temu można stosować efekty świetlne różnych barw w zależności od potrzeb. Świetnie współgra system oświetleniowy w kuchni z czujnikami ruchu.

akcesoria kuchenne

Dodatki wyposażenia wnętrz w kuchni

Warto rozważyć wyposażenie kuchni w różne dodatki i akcesoria ozdobne wyposażenia wnętrz. To jakich dodatków użyjemy powinno być uzależnione od rodzaju posiadanej kuchni. Przykładowo w kuchniach tradycyjnych czy stylizowanych można wziąć pod rozwagę postawienie odpowiadającego, stylizowanego zegara, można także postawić porcelanę imitującą naczynia antyczne czy chińskie. Poza tym warto przemyśleć postawienia lamp retro, które same w sobie będą ozdobą naszej kuchni, zarówno w dzień jak  wieczorami przy sztucznym świetle. Do innych, bardziej nowoczesnych kuchni gdzie panuje oszczędność formy można postawić ciekawe akcesoria modernistyczne o nowoczesnej bryle i wzornictwie. Mogą to być wazony o unikatowej, nowoczesne formie, naklejki na ścianę czy chociażby figury szklane lub z tworzywa o niebanalnej formie czy akcesoria z rodziny abstrakcyjnych. Dobre wkomponowanie kolorystyczne tych akcesoriów, jak i wkomponowanie stylistyczne powinno nadać ciekawego efektu wnętrzom kuchni i zmienić jej oblicze stosunkowo niskim kosztem.

aranżacja kuchni tradycyjnej

Większe zmiany w kuchni bez wymiany mebli

Jeżeli nie chcemy dokonywać zmian całościowych, a stosowanie akcesoriów wyposażenia i dodatków nie spełnia do końca naszych oczekiwań można zastosować wymianę elementów mebli. Na pewno całkowitej zmiany w kuchni dokona wymiana frontów meblowych. Wystarczy znaleźć odpowiednie materiały i rozmiary frontów, aby dopasować je do swojej kuchni. Dzięki wymianie frontów kuchennych możemy całkowicie odmienić kolorsystykę kuchni i jej stylistykę. Można także wymienić taki element jak uchwyt przytwierdzony do frontu na inny. Ten szczegół także wpływa na ogólny odbiór kuchni i jej estetykę. Jeśli nie fronty, to może blat? Te także podlegają wymianie i z powodzeniem można wymienić zużyty już blat stosując nowy o innej kolorystyce. Poza kolorem wybór dotyczyć może także materiału wykonania, a jest z czego wybierać ponieważ rodzajów blatów jest dużo. Np. drewno, metal, szkło, konglomeraty, tworzywa sztuczne, epoksydowe i inne.  Taka wymiana w kuchni z całą pewnością odmieni wygląd tego pomieszczenia.

Sprawdź więcej: http://www.vena-kuchnie.pl/katowice/kuchnie-na-wymiar.html

http://muratordom.pl/kuchnia/

http://www.urzadzamy.pl/kuchnia/aranzacje/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *