ościeżnice
Porady

Czym są ościeżnice stałe i gdzie są stosowane?

Ościeżnice stałe to jeden z rodzajów ościeżnic dostępnych na rynku. Charakteryzuje je zwarta konstrukcja i niezmienna szerokość, która sprawia, że te wykorzystywane są w przestrzeniach, w których grubości ścian są stałe. Ościeżnice stałe znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie – starsze lokale wyróżnia bowiem niejednorodna grubość murów.

Ościeżnice stałe – czym są?

Ościeżnice stałe z powodzeniem wykorzystywane są w lokalach, w których grubość muru waha się od 6 do 10 cm. Najbardziej funkcjonalną i uniwersalną wartością jest w przypadku 9 cm lub 10 cm – są one wystarczająco grube, żeby zapewnić prywatność użytkownikom lokalu. Ościeżnice stałe powinny przylegać do muru i dokładnie licować z jego powierzchnią, dzięki temu możliwym jest staranne wykończenie. W przypadku ościeżnic stałych nierzadko widoczne jest miejsce łączenia muru i ościeżnicy – właśnie w celu jego zasłonięcia wykorzystywane są listewki maskujące. Przy ich montażu ościeżnice stałe doskonale się prezentują i trudne są do odróżnienia od ościeżnic okalających.

Jak wybierać ościeżnice stałe?

Ościeżnice stałe tworzone są na uniwersalne rozmiary drzwi, których szerokość w nadprożu wynosi 60 cm, 70 cm lub 80 cm. Wybierając ościeżnice stałe należy zwrócić uwagę na szerokość drzwi w świetle, gdyż regulacja ościeżnic stałych nie jest możliwa. Ościeżnice stałe wykonane mogą być również z różnych materiałów – do najpopularniejszych zdecydowanie należą stal i drewno.. Nietrudno jest się domyślić, że ościeżnice stałe ze stali są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż ościeżnice drewniane – nie oznacza to jednak, że równie dobrze spiszą się w wybranych przestrzeniach. Dla przykładu ościeżnice drewniane zdecydowanie lepiej prezentują się wizualnie w przestrzeniach mieszkalnych podczas gdy ościeżnice stałe ze stali pasują do industrialnych i nowoczesnych wnętrz fabryk, zakładów produkcyjnych czy też placówek medycznych.

Gdzie kupić ościeżnice stałe?

Szeroką ofertę ościeżnic stałych znajdziesz na stronie polskiego producenta drzwi i ościeżnic BKT-System pod adresem https://www.bkt-system.com.pl/oscieznice-stale/. Ościeżnice stałe BKT-System charakteryzuje wytrzymałość oraz doskonałe parametry techniczne pozwalające na zastosowanie ich w dowolnych wnętrzach. Ościeżnice stałe drewniane i stalowe dostępne w ofercie BKT-System mogą zostać pokryte okleiną HPL lub CPL, która umożliwi dopasowanie ich wyglądu do charakteru oraz wystroju wnętrza przestrzeni, w której te mają zostać wykorzystane. Najwyższej jakości ościeżnice stałe, które sprawdzą się w najróżniejszych przestrzeniach, znajdziesz w ofercie BKT-System – przekonaj się na własne oczy!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *