Owoce do wyciskarki
Kuchnia

Wyciskarki do soków – sprzęt agd nowoczesnej kuchni

Jesień i zima, to okres, gdy jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienia i różnego rodzaju wirusy. Możemy temu zapobiec dostarczając swojemu organizmowi odpowiedniej dawki witamin i składników odżywczych, które pomogą nam zwiększyć odrporność, a tym samym unikną zarażenia się. Sposobów na jej zwiększenie jest prawie tak dużo, jak ludzi (patrz: Poradnik Zdrowia). Często najskuteczniejszymi okazują się te najbardziej tradycyjne. My rekomendujemy dostarczanie niezbędnych witamin i składników odżywczych za pomocą zdrowych soków z owoców i warzyw. Chcąc uzyskać pełnię wartości odżywczych z owoców i warzyw warto jest zainwestować w dobrą wyciskarkę do soków. Obecnie stają się one coraz częstszym wyposażeniem w kuchni. Postanowiliśmy opisać kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę do soków.

Dlaczego wyciskarka, a nie sokowirówka?

Wyciskarka do soków KuvingsPrawdę mówiąc obie z nich mają swoje plusy i minusy. Rozpatrując jednak wyłącznie ten wybór pod kątem jakości wytworzonego soku, to wyciskarka zdecydowanie wychodzi zwycięsko z tego pojedynku. Nie nagrzewa soku (przez co nie traci cennych składników odżywczych) oraz jest wydajniejsza. Plusami sokowirówki jest bezwątpienia jej szybkość oraz niższa cena. Niektórzy wolą także sok zrobiony przy pomocy sokowirówki, bowiem charakteryzuje się on większą krystalizacją i jest bardziej wodnisty, w porównaniu do tego wytwarzanego przez wyciskarkę. Należy jednak stwierdzić, że jest to wyłącznie kwestia gustu.

 

Planując zakup wyciskarki warto się przyjrzeć koreańskim producentem sprzętów Agd. Hurom, Kuvings oraz Angel wiodą prym na rynku wyciskarek. Produkty tych firm charakteryzują się innowacyjnymi technologiami oraz bardzo wysoką jakością wykonania, o czym świadczą 10 letnie gwarancje dawane na sprzedawany sprzęt. Wyciskarki do soków tych producentów znajdziesz na https://energiazdrowia.pl/

Obecnie wyróżnia się cztery typy wyciskarek. Należą do nich:

    • wyciskarki pionowe
    • wyciskarki poziome
    • wyciskarki jednoślimakowe
    • wyciskarki dwuślimakowe

Ich różnice dla przeciętnego człowieka objawiają się w wydajności, szybkości oraz funkcjonalności, do której należy także mycie wyciskarek. Oczywiście istnieją także różnice cenowe. Najtańsze wyciskarki do soków kosztują kilkaset złotych, a najdroższe nawet sięgają cen do kilku tysięcy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *