pokój dziecięcy tapety
Instalacje w domu

Tapety do pokoju dziecięcego – wybieramy mądrze!

Urządzanie mieszkania i planowanie jego wystroju może okazać się nie lada wyzwaniem. Ciężko jest zadowolić gusta wszystkich jego mieszkańców podczas dobierania kolorów ścian, sufitów, czy dodatków, które trafiałaby w upodobania każdego domownika. Spośród nich jednak, szczególnie trudne wydaje się dogodzenie tym, którzy bywają najbardziej wymagający – dzieciom.

tapety do pokoju dziecięcego

Jak wybrać tapety do pokoju dziecięcego?

Dbając o wystrój mieszkania nie wolno zapominać, że milusińscy powinni doczekać się pomieszczeń urządzonych w sposób jak najbardziej dostosowany do ich oczekiwań – tak aby hasło „idziesz do swojego pokoju” nie kojarzyło im się z karą, a samo przebywanie czy spokojny sen w tym miejscu dawały poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie istotne dla zadowolenia dzieci z ich pokoju jest szczególnie pieczołowity dobór tapety do pokoju dziecięcego.

Wygląd ścian jest dla dzieci niezwykle ważny. Istotne, aby tapety do pokoju dziecięcego wybierać według kilku kluczy – po pierwsze ważna jest płeć dziecka. Inaczej wygląda pokój dziewczynki, inaczej zaś chłopczyka, różne więc też będą tapety do ich pokojów. Wiadomo, że przeważającym elementem, który różnicuje te dwie sprawy jest ich kolorystyka, choć nie są to jedyne kryteria wyboru. Równie ważny jest wzór na takiej tapecie. Oczywiste, że dobrze sprawdzają się różne postaci z bajek, jednakże preferencje chłopców czy dziewczynek będą się od siebie zdecydowanie różnić. Podobnie jak upodobania dzieci w różnym wieku. Stąd warto pamiętać, aby w porę zmienić tapety w pokojach dziecięcych, w momencie, w którym te stały się już dojrzewającą młodzieżą, której nie w smak samochodziki czy inne wzory typowo dziecięce.

pokój dziecięcy tapety

Alternatywa w postaci fototapety

Ciekawym wyborem jeśli chodzi o tapety do pokoju dziecięcego są tak zwane fototapety. Warto jest czasem „zaszaleć”, gdyż ściany w takim pokoju wcale nie muszą być szare i nudne. Niekiedy rodzice boją się zaryzykować fototapety, która kompletnie zmieniałaby charakter danego pomieszczenia natomiast taka fototapeta ma przynajmniej dwie zalety – po pierwsze stanowi ozdobę, która z pewnością spodoba się najmniejszym mieszkańcom, po drugie zaś niewątpliwie ożywi pokój dziecięcy.
Podsumowując, rozważając wybór tapety do pokoju dziecka należy przede wszystkim kierować się naczelną zasadą – powinna się ona podobać osobom, które będą w tym pokoju mieszkać, czyli właśnie dzieciom. Nie wolno zapominać o tym, że nie zawsze to co dobre dla rodziców, będzie równie podobać się ich dzieciom.

 

Sklepy oferujące tapety do pokoju dziecięcego:

http://www.millihome.pl/tapety-do-pokoju-dzieciecego

http://www.tapety-artfunk.pl/dzieciece_aranzacje_i_wzory

http://tapetuj.pl/category/tapety-dla-dzieci

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *